14.04.2025, 17:38
Україна готова купити 10 систем Patriot за $15 мільярдів — Зеленський закликав до негайних рішень
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова придбати десять зенітно-ракетних комплексів Patriot на суму 15 мільярдів доларів, аби забезпечити захист цивільних міст.
Про це він повідомив в інтерв’ю американському телеканалу CBS News.
«Одна система коштує 1,5 мільярда доларів. Ми готові купити, і нам потрібно хоча б 10 систем, щоб закрити деякі міста — тільки цивільних, центри міст, де скупчення людей. І це 15 мільярдів. Ми готові заплатити ці 15 мільярдів доларів, ми знайдемо ці гроші і все сплатимо», — наголосив Зеленський.
Чому Patriot досі не надано
Президент нагадав, що домовленість про постачання додаткових Patriot для України була досягнута на саміті НАТО у Вашингтоні 9 липня 2024 року. Втім, ці установки досі не прибули до України.
«Я поважаю вибір США, але коли Сполучені Штати нам такі системи не дали або не продали, ми готові на будь-який формат», — зазначив Зеленський, додавши, що навіть деякі європейські партнери готові допомогти фінансово з придбанням цих систем.
Ліцензії, оренда або спільне виробництво
Окрім прямої купівлі, Україна пропонувала Сполученим Штатам інші варіанти співпраці — зокрема, придбання ліцензій на виробництво систем Patriot та ракет до них.
«Ми хотіли за це заплатити, мати ліцензії, і тоді вже розуміти, як, в які терміни ми можемо побудувати повноцінну систему закриття нашого неба», — розповів президент.
Ще одним можливим варіантом він назвав оренду систем Patriot у країн, де вони розміщені, але не задіяні в умовах бойових дій. За його словами, Україна готова повернути такі комплекси у разі, якщо вони терміново знадобляться країнам-власникам.
«Форматів, як це забезпечити — багато. Бажання треба і все», — підсумував Зеленський.
Україна потребує сучасної ППО
На тлі постійних атак Росії, Україна закликає союзників до активнішого постачання сучасних систем ППО. Як повідомляє «Радіо Свобода», начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що модернізовані російські крилаті ракети створюють складнощі навіть для найсучасніших ЗРК, таких як Patriot.
За темою
- Генштаб ЗСУ спростував російські заяви про нібито удар по автобусу з дітьми на Брянщині
17.06.2026, 17:14
- ВАКС визначив заставу для співробітника СБУ у справі про вимагання 150 тис. доларів
17.06.2026, 15:30
- Підтримка втручання президента в роботу уряду та парламенту в Україні знизилася більш ніж на чверть — опитування КМІС
17.06.2026, 15:07
- Російські безпілотники пошкодили сортувальний центр «Нової пошти» у Сумах: під загрозою понад 13 тисяч відправлень
17.06.2026, 13:57
- Священника ПЦУ в Києві засудили за дописи про війну та «покаяння» українців
17.06.2026, 13:43
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
На Львівщині браконьєри застрелили козулю поблизу Стоянова — справу передали правоохоронцям
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні