• Головна
  • Новини
  • Угорщина продовжить виступати проти європейського плану допомоги Україні

02.12.2022, 18:18

Угорщина продовжить виступати проти європейського плану допомоги Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що країна продовжить виступати проти плану ЄС надати Україні пакет допомоги на 18 млрд євро у 2023 році. Про це повідомляє у п'ятницю, 2 грудня, Associated Press.

"Питання в тому, як допомогти Україні. За однією з пропозицій, ми повинні використати бюджети країн ЄС, щоб разом узяти нові кредити та віддати ці гроші Україні. Ми не підтримуємо цю пропозицію, тому що ми не хочемо, щоб Євросоюз став спільнотою держав-боржників замість спільноти держав, які співпрацюють", – заявив Орбан.

Угорський прем'єр натомість запропонував усім членам ЄС використати кошти з власного бюджету для надання допомоги Україні за допомогою двосторонніх угод.

Раніше повідомлялося, що уряд Угорщини вирішив виділити 187 млн євро для участі у фінансовій допомозі Україні. Політичний директор канцелярії прем'єр-міністра Балаш Орбан зазначив, що ці кошти все-таки буде виділено з національного бюджету не в рамках єдиного плану ЄС щодо нового пакета допомоги Україні. "Це буде внесок саме Угорщини в загальну допомогу ЄС розміром 18 млрд євро, але не через спільну програму", – зазначив він.

У листопаді ЄС оголосив про плани надати 18 млрд євро Україні наступного року у вигляді рівномірно розподілених у часі траншах. Ці кошти буде спрямовано на підтримку роботи енергетичної інфраструктури та системи охорони здоров'я, а також у фонди для виплати зарплат і пенсій.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Львівські артилеристи зірвали ворожу атаку на позиції ЗСУ в районі Содедара, знищивши 25 вагнерівців в одній траншеї

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: