09.01.2026, 15:36
Удар ракетою «Орєшнік» — сигнал Заходу: Каллас назвала атаку РФ ескалацією і закликала посилити ППО України
Використання Росією балістичної ракети середньої дальності «Орєшнік» під час атаки по Україні є не лише черговою ескалацією війни, а й прямим попередженням для Європи та Сполучених Штатів. Про це заявила висока представниця Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
За її словами, дії Кремля демонструють повну відсутність готовності до миру та є відповіддю на будь-які дипломатичні зусилля міжнародної спільноти.
«Путін не хоче миру. Відповіддю Росії на дипломатію стають ще більше ракет і ще більше руйнувань. Ця смертоносна схема повторюваних масштабних ударів триватиме доти, доки ми не допоможемо Україні її зламати», — наголосила Каллас.
Вона закликала країни ЄС негайно посилити військову підтримку України, зокрема у сфері протиповітряної оборони. За її словами, європейські держави мають «глибше зануритися» у власні запаси ППО та без зволікань передати необхідні системи Києву.
Окрім цього, Каллас підкреслила необхідність подальшого економічного тиску на Росію. На її думку, вартість війни для Москви повинна зрости ще більше, зокрема шляхом запровадження жорсткіших санкцій.
На тлі цих заяв мер Львова Андрій Садовий повідомив, що удар балістичною ракетою середньої дальності став першим випадком застосування такої зброї по місту. Він звернув увагу, що Львів розташований менш ніж за 70 кілометрів від кордону з Європейським Союзом, що підкреслює загрозу не лише для України, а й для всього регіону.
Служба безпеки України підтвердила, що встановила місце падіння уламків ракети, якою російські війська вдарили по Львівській області в ніч з 8 на 9 січня. За попередніми даними, знайдені фрагменти належать саме до ракетного комплексу «Орєшнік».
У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що під час комбінованої атаки Росія застосувала одну балістичну ракету середньої дальності, запущену з полігону Капустін Яр в Астраханській області РФ. Загалом упродовж ночі сили протиповітряної оборони збили або подавили 244 повітряні цілі. Водночас ракету «Орєшнік» перехопити не вдалося.
Як раніше зазначали українські та західні експерти, «Орєшнік» (також відомий під назвами «Кедр» або «Рубеж») належить до класу балістичних ракет середньої дальності та є одним із найнебезпечніших типів озброєння, яке Росія використовує для тиску та залякування.
У Міноборони РФ заявили, що застосування цієї ракети нібито стало «відповіддю» на вигадану атаку по резиденції Володимира Путіна, однак українська сторона розцінює такі заяви як чергову інформаційну маніпуляцію.
За даними Повітряного командування «Захід», ракета, якою було завдано удару по Львівщині, летіла зі швидкістю близько 13 тисяч кілометрів на годину. Унаслідок атаки зафіксовано влучання по об’єкту критичної інфраструктури та часткове відключення газопостачання.
За темою
- Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
16.06.2026, 19:25
- Зеленський підтвердив ураження НПЗ у Московському регіоні на відстані близько 500 км
16.06.2026, 11:28
- У Росії розбився стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 під час навчального польоту
15.06.2026, 16:50
- На саміті G7 наразі не планують окремих переговорів Зеленського і Трампа — ЗМІ
14.06.2026, 09:24
- У Польщі на ділянці лікарки знайшли останки 32 ненароджених дітей
13.06.2026, 19:55
Обговорення
Світ
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні