Виконавчий комітет Української асоціації футболу звернувся до керівництва УЄФА з офіційною позицією щодо участі національної збірної Білорусі у фінальному турнірі чемпіонату Європи з футзалу серед чоловіків 2026 року, який відбудеться у Латвії, Литві та Словенії. Про це повідомили в Українська асоціація футболу.
У зверненні, адресованому президенту УЄФА Александер Чеферін, членам виконавчого комітету та адміністрації організації, наголошується на неприйнятності політичної присутності держави, яка підтримує збройну агресію проти України, у змаганнях під егідою європейського футболу.
В УАФ підкреслили, що використання державних символів — прапора та гімну Білорусі — суперечить базовим цінностям миру, взаємної поваги та єдності, яких має дотримуватися європейська футбольна спільнота. Там зазначили, що з 2022 року міжнародна спортивна спільнота застосовує послідовний підхід до білоруських спортсменів, допускаючи їх до змагань або в нейтральному статусі, або повністю відсторонюючи.
У зверненні також згадується практика Міжнародного олімпійського комітету та низки провідних міжнародних федерацій, які дозволяють участь білоруських спортсменів лише без національних символів. В УАФ вважають, що така модель відповідає чинним світовим стандартам і має бути застосована й у футзальному Євро.
Окремо наголошується, що спільну заяву Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки Латвійської Республіки вже передали на розгляд УЄФА.
Українська асоціація футболу наполягає, аби збірна Білорусі, у разі допуску до фінального турніру чемпіонату Європи, виступала виключно в нейтральному статусі — без прапора, гімну та інших державних символів. УАФ переконана, що таке рішення збереже спортивну справедливість і водночас продемонструє нульову толерантність європейського футболу до підтримки воєнної агресії.
У виконкомі УАФ висловили сподівання, що рішення УЄФА з цього питання стане підтвердженням єдності європейської футбольної родини та її відданості фундаментальним цінностям миру, відповідальності й поваги.
За темою
- Світоліна вперше здолала Носкову і пробилася до півфіналу в Штутгарті
17.04.2026, 16:13
- «Шахтар» оштрафували на 5 млн грн за порушення правил реклами азартних ігор
15.04.2026, 19:09
- Світоліна про збірну України: «Дуже пощастило представляти країну»
15.04.2026, 17:37
- Російських і білоруських спортсменів повністю повернули до водних видів спорту
14.04.2026, 10:14
- Яремчук забив перший гол у Франції та приніс Ліону важливу перемогу
13.04.2026, 18:17
Обговорення
Спорт
ТОП
Поблизу Львова 17-річна дівчина загинула під час катання на квадроциклі
На Київщині загинув 11-річний хлопчик: дитину засипало піском
У Львові 23-річний чоловік до напівсмерті побив 20-річного хлопця
На Прикарпатті у ДТП з маршруткою «Івано-Франківськ — Львів» загинув водій
У громаді на Львівщині ввели карантин через сказ: під наглядом люди та собаки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми