26.08.2025, 09:39
У президента Польщі пояснили: вето Навроцького не позбавить Україну Starlink
Вето президента Польщі Кароля Навроцького на закон про допомогу українцям не вплине на фінансування системи супутникового інтернету Starlink для України.
Про це заявив керівник канцелярії польського президента Збігнєв Богуцький, пише Європейська правда з посиланням на його допис у соцмережі Х.
Пряма мова Богуцького:
«Вето президента Навроцького не відключає інтернет Starlink для України, оскільки витрати на цей зв’язок фінансуються на підставі чинного закону. Поданий президентом Польщі проєкт у Сейм зберігає цей порядок. Достатньо у вересні оперативно розглянути цю ініціативу в парламенті».
Він наголосив, що Польща й надалі фінансуватиме Starlink для України, якщо Сейм ухвалить президентський законопроєкт замість заветованого. Аналогічна ситуація стосується й оплати за зберігання даних українських державних структур у захищених дата-центрах.
Богуцький також розкритикував заяву віцепрем’єра Польщі Кшиштофа Гавковського, який напередодні заявив, що вето президента нібито означає «кінець інтернету Starlink для України». Він назвав цю позицію «підігруванням російській дезінформації».
Передісторія
-
25 серпня президент Польщі Кароль Навроцький заветував законопроєкт про допомогу українцям, пояснивши це необхідністю «більшої соціальної справедливості для поляків».
-
У новому варіанті він пообіцяв зберегти фінансування ключових програм, включно з підтримкою тимчасового захисту для українців до 2026 року, але запропонував жорсткіші умови для соціальних виплат.
-
За даними польського уряду, з початку повномасштабної війни Польща витратила близько 83 млн доларів на оплату Starlink для України.
За темою
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
- Польща виступає проти передачі €6,6 млрд ЄС на підтримку України
11.06.2026, 12:14
- Китай скасував частину переговорів із ЄС на тлі загострення торговельних суперечок — FT
11.06.2026, 11:23
- Михайло Цимбалюк: Батьківщина не підтримала зміни до держбюджету через відсутність підвищення окладів військовослужбовцям
10.06.2026, 21:41
Обговорення
Політика
ТОП
14 червня: що треба знати про цей день
На Львівщині з річки дістали Volkswagen із тілом чоловіка: поліція з’ясовує обставини трагедії
На саміті G7 наразі не планують окремих переговорів Зеленського і Трампа — ЗМІ
За добу Сили оборони знешкодили ще 1440 окупантів та понад дві тисячі російських дронів
Сили ППО відбили нічну атаку: знешкоджено 91 із 98 російських безпілотників
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні