• Головна
 • Новини
 • У львівському "Охматдиті" вперше прооперували підлітка з вадою коліна

23.10.2020, 10:39

У львівському "Охматдиті" вперше прооперували підлітка з вадою коліна

У 14-річого підлітка з Львівщини змінилася хода, він швидко втомлювався. Але районні медики не могли знайти причини викривлення ноги. Більше того, різниця у довжині ніг у підлітка була 3 см. Ортопеди з "Охматдиту" вперше прооперували таку деформацію - і тепер обидві ноги у хлопця  однакової довжини і він може самостійно ходити.

Про це інформує лікарня на своїй сторінці у Facebook, передає "Еспресо.Захід".

"Тривалий час ми довго не могли знайти причину хвороби. Шукали у районній лікарні, шукали і ми, але всі причини довелося виключити після пакету обстежень. Ми виключили всі причини розвитку цього дефекту. Можливо, такий стан спричинило втручання на зони росту, ще можуть бути мікроциркуляторні порушення", - каже лікарка хлопчика, завідувачка ортопедичним відділенням "Охматдиту" Злата Кузьо.

Ортопеди "Охматдиту" запропонували батькам сучасне ефективне оперативне втручання - остеотомію і вже у понеділок операцію успішно виконали.

"Ми запропонували такий сучасний підхід - остеотомію на рівні колінного суглоба. Ми фактично перетнули великогомілкову кістку, скоригували суглоб і наклали апарата зовнішньої фіксації, щоб після операції кістка зрослася правильно. Під час операції кістка ставиться у правильну позицію, апарат її фіксує, а після операції дитина не лежить весь час, а може вільно і безпечно ходити", - розповідає Злата Кузьо.

Зараз дитина почуває себе чудово. Він уже вдома, виписали його на 3 добу. Наші медики дають йому всі шанси на повноцінне одужання і навіть на футбол з однолітками.

"До операції різниця у довжині ніг у хлопця була 3 см, тепер ніжки у нього - однакові", - каже лікарка.

До операційної бригади ввійшли, крім Злати Кузьо, д.м.н., професор Олександр Корольков, ортопед Оксана Колодій, хірург-інтерн Назар Росоловський, анестезіолог Віра Приймакова,анестезистка Ольга Павліш і анестезіолог-інтерн Мар'яна Прокопчук, операційна медсестра Тетяна Качмарик і молодша медсестра Галина Кусмин.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: