• Головна
  • Новини
  • У львівській лікарні прооперували немовля з вродженою вадою кишківника

04.10.2022, 12:53

У львівській лікарні прооперували немовля з вродженою вадою кишківника

У львівській лікарні святого Миколая медики одразу після пологів прооперували малюка з гастрошизисом. Це патологія, при якій немовлята народжуються із кишківником назовні. Раніше діток, що народжуються з такими вадами, перевозили до іншого закладу оперувати. Та зараз це все можливо у дитячій лікарні.

“Ця дитина – одна з тих, що народжуються із кишківником назовні. Та вона з’явилась на світ тут, у лікарні святого Миколая. Тому цього разу медики прооперували маля з такою вродженою патологією одразу після пологів та відповідно до світових стандартів. Цим лікарі мінімізували ризики ускладнень та попередили розвиток інфекції поза черевною стінкою кишечника. А шлях крихітки до одужання буде значно коротшим”, – повідомляють у лікарні святого Миколая.  

Під час вагітності мама Ірина перебувала за кордоном, але народжувати дитину вирішила в Україні. На плановому обстеженні їй повідомили: у малюка вроджена вада розвитку кишківника – гастрошизис. Це дефект передньої черевної стінки – невеликий отвір, через який випадають петлі кишечника та інші органи.

Дізнавшись про відкриття пологового відділення з можливістю прооперувати дитину після пологів на місці – у дитячій лікарні святого Миколая, батьки звернулися до спеціалістів за допомогою.

Спершу команда пологового відділення із акушер-гінекологами Вальдемаром Надіжком та Лідією Борисовою провели кесарів розтин. Породілля, до речі, була на 38 тижні вагітності. І щойно дитинка народилася, її передали хірургам у сусідню операційну. Далі – в межах однієї хвилини, поки анестезіологічна команда готувала дитинку до втручання, вони мали прийняти рішення щодо подальших дій.

Дитячий хірург Галина Курило та керівник Центру хірургії нашої дитячої лікарні Андрій Дворакевич провели швидку оцінку стану кишківника та вирішили діяти за методикою англійського хірурга Біанчі. Відповідно до такої тактики втручання, хірурги обережно вклали петлі кишківника у черевну порожнину без розширення отвору. А потім зашили черевну стінку.

Зараз дитинка перебуває під пильним наглядом спеціалістів відділення інтенсивної терапії новонароджених. Його завідувач Володимир Чуйко разом із реанімаційною командою забезпечують умови для підтримки функцій життєво важливих органів і систем, відновлення функцій шлунково-кишкового тракту малюка.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: