• Головна
  • Новини
  • У Західноукраїнському медцентрі у Львові спеціалісти провели дитині трансплантацію кісткового мозку

31.01.2023, 12:34

У Західноукраїнському медцентрі у Львові спеціалісти провели дитині трансплантацію кісткового мозку

У 11-річної Софії діагностували злоякісне захворювання – рабдоміосаркому нижньої щелепи.

Пухлину виявили медики  харківської лікарні, проте замість операції та лікування, родина змушена була виїхати з міста через щоденні обстріли. Останній курс лікування дитині провели за тиждень до того, як обстріляли лікарню. Тож лікування продовжили у Львові. 

У липні торік пацієнтку прооперувала команда хірургів ЗУСДМЦ та професор із Туреччини Хакан Агір. Операція тривала понад 12 годин. Втручання було складним, адже пухлина зачепила багато важливих елементів і довелось видалити значну частину нижньої щелепи. 

"Після операції та 9 блоків хіміотерапії хвороба поступово відступила. Завершальним етапом лікування є високодозова хіміотерапія з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Але Софію чекає ще повторна пересадка стовбурових клітин, щоб остаточно знищити залишкові явища у її легенях" – зазначила дитячий онколог Христина Запоточна.

"Дівчинка стала першою пацієнткою у цьому році, кому успішно проведена аутологічна трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. Раніше більшість українських пацієнтів виїжджала для трансплантації закордон. Сьогодні ж їх життя рятують в Україні, зокрема, у Львові", – наголосив керівник Клініка Дитячої Онкології та Трансплантації Кісткового Мозку ЗУСДМЦ Роман Кізима.

Загалом це четверта трансплантація кісткового мозку дітям у Центрі. Усі трансплантації для пацієнта безкоштовні, їх фінансування здійснюється державним коштом.   

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Ганяли окупантів по полю як тарганів": львівські тероборонівці показали, як ліквідовують росіян з неба

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

Василь Чорний

Кіровоградська область в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: