07.08.2025, 18:38
У Житомирі затримали підлітків, які на замовлення РФ підірвали двох чоловіків
СБУ та Нацполіція затримали двох неповнолітніх російських агентів, які на замовлення РФ вчинили теракт у Житомирі 5 серпня.
Про це повідомляє Управління СБ України в Житомирській області.
Дослівно: "Йдеться про підрив саморобного вибухового пристрою (СВП) в одному із мікрорайонів обласного центру. Внаслідок події загинув чоловік, ще один – госпіталізований у тяжкому стані. Як встановило розслідування, підготовкою теракту займались завербовані ворогом 17-річна студентка місцевого профліцею та її одноліток. Обидва потрапили у поле зору агресора, коли через Телеграм-канали шукали легкого заробітку".
За даними правоохоронців, підлітки отримали інструкції від куратора з РФ, за якими виготовили вибухівку з підручних засобів. Для конспірації купували складові до вибухівки у різних магазинах та на місцевих ринках.
Для максимального ураження вони начинили вибухівку гайками, а для дистанційного підриву – спорядили мобільним телефоном з віддаленим доступом для російських спецслужбістів.
Потім затримані заклали вибухівку за координатами та заховали телефон, через який окупанти відстежили прибуття жертв на локацію і активували СВП.
Дослівно: "Слідчі СБУ повідомили фігуранткам про підозру за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Подано клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна".
За темою
- Зеленський про стрілянину в Києві: В роботі у слідчих кілька версій
18.04.2026, 21:27
- Стрілянина в Києві: кількість загиблих зросла до 6, ще 15 людей постраждали, серед них немовля
18.04.2026, 20:01
- Генпрокурор підтвердив, що стрілянину в Києві влаштував уродженець Москви
18.04.2026, 19:25
- Зеленський про стрілянину в Києві: 5 загиблих, 10 госпіталізованих, 4 заручників врятували
18.04.2026, 18:59
- У Києві чоловік стріляв по людях, є загиблі й поранені
18.04.2026, 17:59
Обговорення
Суспільство
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
18 квітня: що треба знати про цей день
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми