13.04.2025, 16:58
У Туреччині готуються переговори України й Росії щодо безпеки у Чорному морі – ЗМІ
Наступного тижня в Анкарі можуть відбутися переговори між представниками України та Росії щодо безпеки у Чорному морі.
Про це 13 квітня повідомив турецький телеканал TGRT Haber з посиланням на джерела в міністерстві національної оборони Туреччини.
Зустрічі заплановані на 15–16 квітня у штаб-квартирі командування Військово-морських сил Туреччини. За даними телеканалу, участь у перемовинах візьмуть також представники збройних сил інших країн.
Очікується, що сторони обговорюватимуть можливі військові заходи для забезпечення миру у Чорному морі у разі припинення вогню.
Контекст
Раніше, наприкінці березня, відбувся ряд переговорів у Саудівській Аравії. Зокрема, 23 та 25 березня у Ер-Ріяді зустрічалися делегації України та США, а 24 березня відбулась закрита зустріч американських та російських представників.
25 березня Білий дім заявив, що США та РФ досягли попередньої згоди щодо гарантування безпечного судноплавства, відмови від використання сили та запобігання використанню комерційних суден у військових цілях. Водночас, Кремль висунув умову – зняття частини міжнародних санкцій.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що Київ і Вашингтон домовилися про безпечне судноплавство, але наголосив: якщо Росія перемістить військові кораблі за межі східної частини Чорного моря, це може розглядатися як загроза, що дозволить Україні діяти в межах самооборони.
Втім, станом на 1 квітня, речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук повідомив, що жоден формалізований документ щодо перемир’я в Чорному морі не підписано.
Туреччина як посередник
Анкара продовжує відігравати роль посередника у переговорах між сторонами конфлікту, зокрема щодо безпеки на морських маршрутах, які мають критичне значення для міжнародної торгівлі та продовольчої безпеки.
Поки що офіційного підтвердження запланованої зустрічі від України чи Росії немає.
За темою
- Віткофф і Кушнер вперше планують відвідати Київ для переговорів про припинення війни – FT
29.07.2026, 20:16
- Адміністрація Трампа планує розтягнути на три роки $400 млн допомоги Україні – Reuters
28.07.2026, 10:16
- Польща запропонувала виробляти ракети для Patriot для України на своїй території
24.07.2026, 22:59
- Рубіо заявив, що для завершення війни в Україні потрібні «нові ідеї»
23.07.2026, 12:40
- Зеленський провів розмову з Віткоффом і Кушнером про активізацію дипломатії
22.07.2026, 20:28
Політика
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
На Львівщині з озера дістали тіло чоловіка
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
11 осіб травмовані внаслідок зіткнення легковика з автобусом на Львівщині
Два пріоритети — допомога постраждалим та відновлення будинків: Андрій Москаленко про ліквідацію наслідків обстрілу
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні