23.03.2022, 13:23

У Тернополі пам'ятник Пушкіну облили фарбою

На пам'ятнику російському поету Пушкіну у Тернополі з'явився напис "Демонтувати" червоною фарбою. Таким чином тернополяни намагаються привернути увагу до недоречності цієї скульптури в місті умовах російсько-української війни.

Про перфоменс повідомив на власній сторінці автор акції Дмитро Федорчак, передає "Еспресо.Захід".

Крім того він пояснив, чому саме виступає проти пам'ятника Пушкіну в Європі

"Тому що це росіянин, який має відношення до російської культури, а не української. В нас російсько-українська війна. Росіяни вбивають дітей, а ми терпимо “основоположника російської мови”. А Котляревський тоді чому не стоїть в центрі? Чи російська стала важливіше української? Я не бачу заслуг, щоб йому стояти в центрі файного міста. Чому не хтось інший?
 

Чому не герої чи визначні постаті сучасності? Хіба в нас мало чоловіків і жінок, які заслужили, щоб їх вшанували таким чином? Чому не хтось обʼєднуючий?

Чому не переплавити Пушкіна на когось більш гідного? Якщо не вийде переплавити, то продати в будь-якому виді, і кошти потратити на те, що зараз так необхідне (списки у волонтерів є)", – написав Федорчак.

Він зауважив, що готовий сплатити штраф за свої дії, та закликав органи місцевої влади ухвалити рішення про демонтаж памʼятника.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: