18.06.2025, 20:01
У Рівному студента засудили за спробу підпалу військового автомобіля: два роки пробації
У Рівному суд виніс вирок студенту технічного фахового коледжу НУВГП, який намагався підпалити військове авто задля заробітку. Як встановив Рівненський міський суд, події розгортались у січні 2025 року.
Неповнолітній обвинувачений погодився на пропозицію невідомої особи підпалити авто Збройних сил України, аби "швидко заробити гроші". За надані йому кошти хлопець придбав два розчинники типу уайт-спірит та балончик червоної фарби. До злочину він залучив ще двох друзів, із якими виготовив запалювальну суміш, використавши пляшку з-під вина та ганчір’я. Пляшку зберігав біля свого під’їзду.
19 січня близько 21:20 зловмисники знайшли припаркований військовий автомобіль Ford на вулиці Сергія Рижука поблизу КП «Рівнекнига». Один із підлітків знімав на відео, інший — вилив розчинник на капот і кинув пляшку із сумішшю. Однак запалювальна пляшка відрекошетила від капота, перелетіла автомобіль і розбилася об асфальт — вогонь не завдав шкоди авто.
Під час слідства обвинувачений визнав, що розраховував залишитися непоміченим і не понести відповідальності. Грошей за злочин він так і не отримав. Він також зазначив, що не було завдано жодних збитків, оскільки підпал не відбувся.
Суд врахував позитивну характеристику з місця навчання. Відтак, суддя Сергій Наумов визнав підлітка винним у замаху на злочин, вчиненому за попередньою змовою, а також у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Йому призначили покарання у вигляді двох років пробаційного нагляду.
Розслідування щодо двох інших неповнолітніх триває в окремому провадженні.
За темою
- Росіяни вдарили по житлових будинках на Рівненщині, п’ятеро людей постраждали
01.05.2026, 22:10
- На Рівненщині чоловік відкрив стрілянину по військових ТЦК і поліцейському: є поранені, нападника розшукують
30.04.2026, 11:13
- На Рівненщині підліток загинув під колесами потяга
26.04.2026, 11:19
- Біля Рівного стався вибух на підприємстві: є постраждалі та тяжко травмований
20.04.2026, 16:49
- Рівненський суд зобов’язав матір повернути майже 3,9 млн грн виплат звільненому з полону військовому
14.04.2026, 12:20
Обговорення
ТОП
У Львові донька загиблого військового через суд домоглася виплати 7,5 млн грн від Міноборони
5 травня: що треба знати про цей день
У Новому Роздолі на Львівщині загинула 50-річна жінка у власній квартирі
Російські дрони вночі вдарили по Києву та області, є постраждалі
У Львові помер колишній ректор Української академії друкарства Степан Гунько
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми