11.05.2021, 10:10

У Польщі знайшли унікальний скарб

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів, які були виявлені під час дослідження археологічної пам'ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

Археолог з Острудського музею в Польщі Лукаш Щепаньський повідомив про виявлення ранньосередньовічного скарбу каролінгських динаріїв, унікального для цієї частини Європи, пише Кореспондент.

Знахідка складається з 118 срібних монет і їх фрагментів. Вчені знайшли динарії імператора Людовика Благочестивого (814-840) і обол короля Карла Лисого (840-877) з франкської династії Каролінгів.

Монети були виявлені під час дослідження мультикультурної археологічної пам'ятки в комуні Біскупєц в Новому міському повіті.

На думку Щепаньський, який керував археологічними роботами, скарб ранньосередньовічних монет Каролінгів в цій області є чимось незвичайним і тому важко інтерпретується. Археологи поки знайшли в цій частині Європи тільки поодинокі монети того періоду, викарбувані на монетних дворах Західної Європи, а для торгівлі використовували в основному арабські монети.

Нагадаємо, що шведський картограф Томас Карлссон під час підготовки заходів зі спортивного орієнтування в лісі в 50 км від Гетеборга знайшов скарб бронзового століття (приблизно 2500 років тому).

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: