• Головна
 • Новини
 • У Львові завершився Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"

05.10.2020, 17:07

У Львові завершився Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"

Упродовж десяти днів прозвучали 56 творів 48 композиторів з різних куточків світу.

Концертом Струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під диригуванням польського диригента Вінсента Козловського учора у Львові завершився 26 Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти". Властиво, композиція Ріхарда Штрауса "Метаморфози" (а точніше – її назва), що разом із "Просвітленою ніччю" Арнольда Шенберга склала заключний фестивальний акорд, і навела організаторів – Львівську національну філармонію - на концепцію "Контрастів 2020", інформує "Еспресо.Захід".

Як поділився з нами особистими підсумковими враженнями виконавчий директор "Контрастів" Богдан Сегін, фестиваль відбувся саме так, як і планувався – у тому об'ємі і за участі всіх учасників, яких очікували.  І головне, всі повернулися додому живі та здорові, а іноземні колективи (цього року через епідеміологічну ситуацію тільки з Польщі) ніхто не змусив наступних два тижні сидіти на карантині (а для артистів це справді дуже важливо).

"Зізнаюся, що я дуже хвилювався саме за цей момент, - каже  Богдан Сегін, - щоб усі були здоровими і потім – уже після  фестивалю – не мали через участь у "Контрастах" жодних ускладнень власного життя. І слава Богу, все добре. Важливо, що ми маємо сьогодні весь відеоархів "Контрастів 2020"  і зможемо використовувати записані відеофайли, як нам буде потрібно. Але фестиваль завершено, однак вже починається робота над наступним. Що відчуваю як людина, на плечах якої лежав обов'язок діяльно тримати все в полі зору? Щось схоже до відчуттів читача, який читає захопливу книгу і чим ближче до завершення, тим більше хоче відтягнути ці фінальні моменти. Смуток, що всі роз'їхалися та розійшлися і що музика, якою повнився фестиваль, концентровано практично не звучатиме у нашому місті аж до наступних "Контрастів". Звичайно, втому. Але й радість, що життя не припиняється і вже сьогодні можна починати надавати реальних форм наступним "Контрастам 2021".

Під час фестивалю відбулося двадцять подій симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики за участі  музикантів та музикознавців з України, Польщі та Німеччини. Загалом за десять днів прозвучали 56 творів 48 композиторів з різних куточків світу. І що цікаво, включили вони і чимало прем'єр. Зокрема, Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова" презентував слухачам "Carmina amoris" (Пісні кохання) для струнних Ольги Криволап. У перекладі українською прозвучав знаменитий цикл "Місячний П’єро" Арнольда Шенберґа. Максим Коломієць та Остап Мануляк заінтригували  своїми електроакустичними перформансами ("Внутрішніми голосами" та "Визволенням з плаского світу IІ" відповідно). А польський ансамбль "Kwartludium" представив проєкт "Множинний образ", в межах якого відбулася прем’єра твору молодої української композиторки Марти Галаджун,  яка минулого року була виокремлена з-поміж усіх інших учасників композиторських майстер-класів COURSE та отримала можливість написати твір саме для цього ансамблю.

До речі, "Контрасти", як і завжди, цього року також широко представляли творчість українських композиторів. Зокрема, звучали твори і львівських. Серед них зокрема - Мирослава Скорика, Юрія Ланюка, Олександра Козаренка, Богдани Фроляк та Богдана Сегіна.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: