• Головна
 • Новини
 • У Львові з Марсового поля перепоховають останки військових радянської армії

19.08.2022, 13:17

У Львові з Марсового поля перепоховають останки військових радянської армії

Останки військовослужбовців радянської армії перепоховають з Марсового поля, що на вулиці Мечнікова. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради.

Натомість на цьому місці облаштують Меморіальний комплекс Героїв України, в пам’ять про українських військових, які віддали своє життя за Незалежність України.

"Марсове поле є пам’яткою історії від 1972 року і потребує докладного дослідження. Офіційно вважається, що тут поховані військові, які загинули під час Другої світової війни. Проте, більша їх частина загинула в період з 1944 до 1950 року під час каральних операцій НКВС проти українців на Галичині. Архітектурне вирішення меморіалу – це чергування смуг чорного та червоного граніту, що мало б символізувати "георгієвську" стрічку. Очевидно, що такі символи не можуть існувати зараз. Ми готуємо архітектурний конкурсу на новий проєкт Меморіалу, який охопить всю територію військового цвинтаря", – розповіла керівниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Зараз тривають консультації з архітекторами щодо технічного завдання для конкурсу на кращий проєкт Меморіального комплексу Героїв України.

"Ми говоримо про зміну цілої території Марсового поля. У напрацьованій попередній концепції Меморіалу ми передбачаємо військові поховання Героїв України, парк-сквер пам'яті та меморіальну площу. Це має бути місце тиші та роздумів", – пояснив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Також потрібно отримати ще відповідні дозволи від державних органів влади та визначити місце перепоховання останків радянських військовослужбовців.

 • ,
 • ,
 • ,
 • За темою

  Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  "Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

  Василь Чорний

  Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

  Мирослав Дністрянський

  ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: