• Головна
  • Новини
  • У Львові вийшли на протест медики психіатричної лікарні

26.07.2021, 21:19

У Львові вийшли на протест медики психіатричної лікарні

Сьогодні, у понеділок, 26 липня, працівники обласної психіатричної лікарні "Заклад" пікетували під стінами Львівської облдержадміністрації. Там зібрались приблизно 20 людей. Медики вимагали виплати їм зарплату, яку їм заборгували ще від квітня.

Про це пише Суспільне Львів.

Ірина Шабатура працює в психіатричній лікарні "Заклад". Каже, з квітня усім працівникам боргують зарплату та не виплачують відпускні. Попри це медики ходять на роботу та виконують свої обов'язки.

"Цього місяця в липні я отримала 530 гривень. Є люди, які отримали менше, є, можливо, які отримали трошки більше. 530 гривень в місяць взагалі не вкладається у ніякі рамки. Як жити, як виховувати дітей? Як я можу харчуватися, оплачувати комунальні послуги?!", — каже медсестра Ірина Шабатура.

У лікарні борг понад 9 мільйонів гривень. Частину заборгованих грошей у Львівській обласній адміністрації працівникам психіатричної лікарні "Заклад" пообіцяли виплатити до кінця серпня.

"9, 4 мільйона гривень треба зараз виплатити людям, але для цього потрібно рішення сесії, щоб залучити ті кошти на видатки. Ми, звичайно, будемо чекати жовтня, щоби потім збалансувати кошти в системі охорони здоров’я. Вже зараз голова дав доручення знайти перших 3 мільйони і почати виплачувати. Якщо нам не вдасться знайти всі 9, то буде 3, а потім у вересні буде ще шість", — каже заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У обласній психіатричній лікарні "Заклад" зараз перебуває 110 пацієнтів. Працюють там 350 людей. Частину працівників скоротять, частину переведуть до Львівської психіатричної лікарні, повідомив Олександр Губар, голова комісії з припинення психіатричної лікарні "Заклад".

"Ця лікарня в тому об’ємі, в якому вона існує, не може забезпечити відповідний бюджет, в тому числі для виплати заробітних плат за рахунок фінансування НСЗУ. Така ситуація у цій установі триває вже давно більше як 2 роки", — каже голова комісії з припинення роботи обласної психіатричної лікарні "Заклад" Олександр Губар.

"Зараз в лікарні працює комісія контрольно-ревізійного управління, яка перевіряє фінансово-економічну діяльність за попередні 3 роки. По її завершенню буде відбуватися власне процес приєднання. До того часу мають бути виплачені всі гроші по заборгованості, по заробітній платі і тим працівникам, які йдуть по скороченню", — додав голова комісії з припинення роботи обласної психіатричної лікарні "Заклад" Олександр Губар.

Лікарня більше не приймає нових пацієнтів. Частину пацієнтів уже перевели у Львівську психіатричну лікарню. Зараз у "Закладі" на лікуванні залишається 110 пацієнтів, — у трьох відділеннях лікарні. Інші відділення – на простої.

У листопаді 2020 року медики лікарні заклад перекривали міжнародну трасу біля села Луб’яна Миколаївського району.

Медики вимагали, аби їм виплатили заборгованість із зарплати починаючи від серпня.

На початку червня 2020 року керівники психіатричних лікарень, зокрема установи "Заклад", заявили про брак грошей для харчування хворих, а також для майбутніх закупівель ліків.

Як повідомив головний лікар обласної психіатричної лікарні "Заклад" Юрій Шипов, тоді медзакладу допомагали благодійники.

За словами Шипова, установу за планом медреформи з 1 квітня має фінансувати Національна служба здоров'я. Однак, для розрахунків взяли дані 2018 року, які були меншими.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

Михайло Цимбалюк

Незалежність починається у серці кожного з нас!

Василь Чорний

Карпатські села зблизька. Частина 3

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: