• Головна
  • Новини
  • У Львові відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям

15.02.2022, 12:23

У Львові відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку дітям

Сьогодні, 15 лютого, у Всесвітній день онкохворої дитини, у Львові в КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку у дітей.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Проєкт втілювали в життя в партнерстві з благодійним фондом «Запорука», за фінансової підтримки фундацій «Fondazione Rosa Pristina» (Італія), «Soleterre» (Італія) та професійної асоціації дитячої онкогематології Італії «Associazione Italiana di Ematologiae Oncologia Pediatrica» (AIEOP). 

Бюджет, наданий спонсорами, становить 450 тисяч євро. Окрім того, 8 млн грн виділили з обласного бюджету та 14,6 млн грн – з державного бюджету.

За ці кошти провели реконструкцію та ремонт приміщень, закупили медичну апаратуру та обладнання. Реалізація проєкту тривала два роки – 2020-2022 роки

«У Львові спершу зможуть робити до 12-15 таких операцій у рік. Далі ми маємо розвивати цей центр, разом поповнювати ряди донорів та зробити все, аби він, який є єдиним для західного регіону країни, вийшов на цифру - 20-25 операцій у рік.  Такі операції є дорогі. Тут їхню вартість більшою мірою покриватиме держава.  

Я дякую всім медикам, які вчилися, мають досвід, готові лікувати дітей та розвивати цей напрям в Україні. Бажаю здоров’я всім нам, а особливо дітям!», - сказав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Окрім того, представники благодійного фонду "Запорука" вручили керівництву Центру сертифікат на 350 тис грн на придбання TCD-з'єднувального пристрою, що необхідний для проведення трансплантацій кісткового мозку.

Як розповів керівник нової Клініки Роман Кізима, тут працюватимуть 12 спеціалістів, які проходили стажування в США та Канаді, Японії, Європі, в структурах ВООЗ.

У самому Центрі також повідомили, що, за попередніми розрахунками, щороку щонайменше 200 дітей та підлітків в Україні потребують трансплантації кісткового мозку (аутологічної, алогенної). З них приблизно 50-75 – мешканці Західного регіону та 15-20 – мешканці Львівщини. З огляду на це, у Центрі ініціювали створення підрозділу трансплантації кісткового мозку.

Додамо, що Комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» є найпотужнішою медичною установою у Західному регіоні України з лікування дитячої онкології та гематології. Щорічно понад 200 дітей з усіх областей України, які страждають від онкологічних захворювань, отримують високофахову допомогу в ЗУСДМЦ.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Папа Римський заплакав під час публічної молитви, коли згадав про Україну

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: