15.10.2021, 08:33

У Львові відбулась прем'єра опери-міфу Ukraine – Terra Incognita

У День захисників та захисниць України в Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької показали прем'єру опери-міфу Ukraine – Terra Incognita. Її присвячено Герою України Василеві Сліпаку.

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

Отож, учора, 14 жовтня, у Львівській опері відбулася національна прем’єра опери-міфу Ukraine – Terra Incognita, у якій майстерно поєднано прадавні традиційні пісні, сучасний підхід до створення мистецьких подій та новітні технології. Сюжет опери бере свій початок з народних пісень, а замість оперного вокалу – традиційний український спів. Народні мотиви тут звучать поруч з джазом та симфонічною музикою, а замість традиційних декорацій використовується абстрактний живопис та відео-арт.

Виконавці проживають на сцені все різноманіття пісень: від гучного козацького багатоголосся до колискових, від весільних пісень до голосінь, шепотів та замовлянь, які походять від самої землі, від первісних ритуалів.

Режисерка і авторка опери Уляна Горбачевська зібрала 43 давні українські пісні з різних етнорегіонів України: від Лемківщини до Кубані. Разом із композиторкою Марією Олійник Уляна Горбачевська надала цим народним творам найвищої форми музичного мистецтва – опери.

Новаторською є і сама структура опери. Опера-міф Ukraine – Terra Incognita є оповіддю у 5 міфах, об’єднаних навколо основних тем народних пісень: «Рід», «Дім», «Любов», «Степ», «Залізне серце».

Опера-міф поєднала митців з різних середовищ, жанрів та інституцій. Співаки-актори працюють у львівських та київських театрах (театр ім. Леся Курбаса, театр ім. Лесі Українки, театр «Дах»), є кіноакторами та учасниками співочих гуртів («Щука-Риба», «Чорноморці», «Курбаси», «Ягоди», «Миклухо-Маклай»), або ж мають індивідуальні перформативні проєкти. 

Прем’єру опери-міфу організували YMCA Lviv разом із «Фундацією Василя Сліпака» за підтримки Українського культурного фонду.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У с. Розвадові Стрийського району вантажівка врізалась в АЗС. Відео

Коментар

Блоги

Богдан Рабешко

Задовбали! Переворот...

Михайло Цимбалюк

Країна без розвідників

Мирослав Дністрянський

Про модернізацію українського культурного середовища як геополітичну потребу

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: