• Головна
  • Новини
  • У Львові судитимуть посадовців університету, які завдали понад 2 мільйони збитків через махінації із закупівлями

08.10.2025, 13:37

У Львові судитимуть посадовців університету, які завдали понад 2 мільйони збитків через махінації із закупівлями

У Львові правоохоронці викрили двох посадовців одного з університетів, які, за даними слідства, завищували вартість техніки під час державних закупівель. Сума збитків перевищує 2,3 млн гривень, повідомила Нацполіція України.

Слідчі встановили, що перший проректор та начальник відділу держзакупівель навчального закладу навмисно прописували тендерні умови під пов’язаних із ними постачальників. Внаслідок цього університет придбав обладнання за завищеними цінами.

Порушення зафіксували у двох окремих кримінальних провадженнях:

  • у першому — йдеться про закупівлю мікроскопів і камер, збитки склали понад 1,14 млн грн. Обвинувальний акт у цій справі направлено до суду ще в липні 2025 року;

  • у другому — посадовці закупили комп’ютерне обладнання із завищенням ціни. Після експертизи сума підтверджених збитків зросла з 696 тис. до 1,2 млн грн.

Також під час розслідування один із фігурантів намагався надати слідчим підроблені документи, щоб уникнути відповідальності.

Обох обвинувачених судитимуть за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 1 ст. 384 (введення в оману суду або органу) Кримінального кодексу України.

Їм загрожує до шести років ув’язнення, позбавлення права обіймати посади до трьох років і штраф до 17 тисяч гривень.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує

Михайло Цимбалюк

Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні

Богдан Козійчук

Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: