• Головна
  • Новини
  • У Львові пройде унікальна виставка робіт молодих художників-склярів

20.09.2021, 12:11

У Львові пройде унікальна виставка робіт молодих художників-склярів

В середу, 22 вересня, о 16:00 год у галереї ЛНАМ на вул. Кубійовича, 35б відбудеться відкриття виставкового проєкту, присвяченого історії Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників- склярів 2018-2021 рр. Конкурс, що не має аналогів в Україні, цьогоріч вперше відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

У Львові відбудеться відкриття виставкового проєкту, присвяченого історії премії для молодих художників-склярів

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради 

Експозиція складатиметься із двох тематичних блоків та в новому форматі розповідатиме глядачеві про здобутки молодих склярів, учасників та переможців від 2018 до 2021 р. Якісний візуально-інформаційний контент про всіх конкурсантів та засновників доповнять творчі роботи лауреатів попередніх років у першій частині експозиції. Другий блок повністю присвячено  переможцям 2021 року та їх творчим експериментам в рамках проєкту.

Конкурс на премію проф. А. Бокотея – платформа для творчих дебютів, яка створює конкурентне середовище, дає можливість практичної реалізації, сприяє промоції якісного культурного продукту молодої генерації художників скла в Україні та світі. Діяльність Премії розпочато 2018 р. як щорічний проєкт в рамках 80-річного ювілею всесвітньо відомого скляра, професора Андрія Бокотея. Роботи всіх лауреатів увійшли в колекцію Чженцзянського музею скла у Нінбо (Китай). Цьогоріч троє переможців отримають у нагороду можливість створення творчих робіт в майстернях кафедри художнього скла, а створений відеорепортаж буде використано для промоції дебютантів.

Нагадуємо, що у 2021 р. лауреатами конкурсу стали випускниці кафедри художнього скла ЛНАМ Наталія Парщик із роботою «Безголосся» (1 місце), Юлія Галишин та її «Приховані наміри» (2 місце), а також студент-магістр Богдан Ломоносов із роботою «Сіль» (3 місце).

«Підтримка молодого покоління та забезпечення належних умов для творчого розвитку – одне з пріоритетних завдань, яке стало провідною ціллю заснування премії на роки. Даний проєкт водночас сприятиме стимулюванню ініціатив учасників освітнього процесу на єдиній в Україні кафедрі художнього скла ЛНАМ, формуванню унікальної колекції, підтримці міжнародних зв’язків та представлення здобутків львівської школи художнього скла у світі», - каже керівник проєкту, завідувач кафедри художнього скла ЛНАМ, кандидат мистецтвознавства, доцент, член-кореспондент НАМУ Михайло Бокотей.

Партнери проєкту: Музей скла у Львові, Національна академія мистецтв України, Львівська національна академія мистецтв, галерея ЛНАМ, Музей мистецтва Центрально-Східної Європи «Greenwawe» (м. Усі, КНР).

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

Богдан Рабешко

У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

Михайло Цимбалюк

Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: