• Головна
 • Новини
 • У Львові польські історики розпочали пошукові роботи на кладовищі

19.11.2019, 22:08

У Львові польські історики розпочали пошукові роботи на кладовищі

Спеціалісти Інституту національної пам’яті Польщі розпочали пошукові роботи на давньому кладовищі на Збоїщах – зараз це однин з північних районів міста Львова

Про це повідомляє Польське радіо.

«Кожен етап пошукових робіт, які веде Бюро пошуків та розпізнання ІНП, розпочинається з ознайомлення з місцем і перевіркою, як змінилася інфраструктура з огляду на карти та документи, які ми маємо», - сказав Польській прес-агенції отець Томаш Тшаска з ІНП, який разом зі спеціалістами Бюро знаходиться на місці у Львові. Він також додав, що черговим етапом робіт ІНП буде перевірка, чи на давньому цвинтарі на Збоїщах знаходяться гробові ями – братня могила солдатів вересня 1939 року.

На місці проведення робіт разом з польськими спеціалістами працюють представники української сторони. На давньому некрополі знаходяться поодинокі пам’ятки, в тому числі також хрест з таблицею, яка присвячена «солдатам Польського війська, які полягли за захист батьківщини у вересні 1939 року». Поряд також знаходиться пам’ятний знак українським солдатам, які полягли у боротьбі за волю України у 1918-1919 роках.

Зараз пошукові роботи ІНП зосередженні на могилах польських солдатів, які у вересні 1939 року поблизу Львова полягли у боротьбі з німецьким Вермахтом, який атакував місто. Заплановані роботи маю дослідницький характер. Ексгумація – не запланована. Експерти на основі попередніх досліджень та архівних джерел хочуть детально дослідити місце розташування могили, де можливо поховані солдати, які боролися за Львів.  

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Відео аварії за участі дитячого омбудсмена Миколи Кулеби

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Чому після 28 років незалежності Україні знову загрожує втрата державності

  Наталя Тимчій

  Ціна квитка

  Юрій Никорак

  Ангели волі, Небесні й Земні

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: