• Головна
 • Новини
 • У Львові польські історики розпочали пошукові роботи на кладовищі

19.11.2019, 22:08

У Львові польські історики розпочали пошукові роботи на кладовищі

Спеціалісти Інституту національної пам’яті Польщі розпочали пошукові роботи на давньому кладовищі на Збоїщах – зараз це однин з північних районів міста Львова

Про це повідомляє Польське радіо.

«Кожен етап пошукових робіт, які веде Бюро пошуків та розпізнання ІНП, розпочинається з ознайомлення з місцем і перевіркою, як змінилася інфраструктура з огляду на карти та документи, які ми маємо», - сказав Польській прес-агенції отець Томаш Тшаска з ІНП, який разом зі спеціалістами Бюро знаходиться на місці у Львові. Він також додав, що черговим етапом робіт ІНП буде перевірка, чи на давньому цвинтарі на Збоїщах знаходяться гробові ями – братня могила солдатів вересня 1939 року.

На місці проведення робіт разом з польськими спеціалістами працюють представники української сторони. На давньому некрополі знаходяться поодинокі пам’ятки, в тому числі також хрест з таблицею, яка присвячена «солдатам Польського війська, які полягли за захист батьківщини у вересні 1939 року». Поряд також знаходиться пам’ятний знак українським солдатам, які полягли у боротьбі за волю України у 1918-1919 роках.

Зараз пошукові роботи ІНП зосередженні на могилах польських солдатів, які у вересні 1939 року поблизу Львова полягли у боротьбі з німецьким Вермахтом, який атакував місто. Заплановані роботи маю дослідницький характер. Ексгумація – не запланована. Експерти на основі попередніх досліджень та архівних джерел хочуть детально дослідити місце розташування могили, де можливо поховані солдати, які боролися за Львів.  

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  48-поверховий хмародер загорівся в ОАЕ

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  Про Конституцію і українські народні казки

  Мирослав Дністрянський

  Україна для Трампа – це така собі «скалка», яка заважає розгорнути дружні відносини з Путіним

  Іван Стецькович

  Якби здав всі аналізи на стадіоні, не мали би проблем ні він, ні ми

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: