01.10.2022, 16:43

У Львові побудують котельню на біопаливі

Львів активно працює над переходом на альтернативні види палива. Особливої актуальності ця тема набрала в час війни, адже можливі загрози у проходженні опалювального сезону. Відтак у співпраці з НАК "Нафтогаз України" у Львові мають намір побудувати нову котельню на біопаливі, що зможе обігріти чверть будинків у місті з центральним підключенням.

"Ми даємо старт дуже великому і потужному проекту спільно з НАК "Нафтогаз України". Ми вибудуємо потужний об’єкт, який буде генерувати 40 МВт і це буде покривати великий відсоток потреб нашого міста в опаленні. Тим проєктом ми фактично відмовляємося від газу і переходимо на відходи деревини", – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Про співпрацю у будівництві нової котельні вже підписано відповідний меморандум і розпочато перші кроки у реалізації проєкту. Фінансування будівництва бере на себе НАК "Нафтогаз України".

"При дефіциті і захмарних цінах на газ у Європі, перехід із природного газу на біомасу, на відходи, на сміття – це ті кроки, які треба робити. З багатьма мерами інших міст ми про це говорили. Але в чому перевага Львова? Тут ми можемо це зробити набагато швидше. Поки інші говорять, Львів робить. Зараз ми починаємо активну роботу над цим проєктом. Досі була підготовча юридична фаза. Плануємо, що вже на початку лютого наступного року ми запустимо цей об’єкт. Коли цей об’єкт почне працювати, використовуючи деревину, а не природний газ. Цей проєкт – це енергетична безпека для міста, це прекрасний приклад відповідального ставлення і господарництва", – наголосив голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

За його словами, вартість будівництва котельні на біопаливі становитиме приблизно 1 млрд грн.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Підслушка" у квартирі журналіста - це свідома робота на поразку України

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

ЄС потрібно запровадити санкції проти російської металургії, гроші з якої спрямовують на фінансування війни проти України

Василь Чорний

Медійники зі всієї України пройшли тренінги з безпеки та домедичної підготовки

Мирослав Дністрянський

ПРО МОЖЛИВУ РЕАКЦІЮ-ВІДПОВІДЬ ДЕМОКРАТИЧНОГО СВІТУ НА ОСТАННІ АГРЕСИВНІ ДІЇ ПУТІНСЬКОГО РЕЖИМУ

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: