• Головна
  • Новини
  • У Львові планують створити центр реставрації ікон в музеї Шептицького

19.11.2020, 16:14

У Львові планують створити центр реставрації ікон в музеї Шептицького

Управління туризму Львівської обласної державної адміністрації подало на конкурс проєктів регіонального розвитку проект «Музейна спадщина Андрея Шептицького: на перетині культури і туризму».

Про це повідомили у Львівській ОДА.

У його межах планують відновити історичну будівлю XVII століття у Львові на вулиці Кривоноса, 1. На її базі планують створити Центр реставрації ікон й переведення в цифровий формат іконописних творів.

Це, зокрема, передбачає придбання та встановлення відповідного сучасного обладнання. Для музею потрібно буде також виготовити оригінальні сувенірні продукти. Передбачена й інформаційна, просвітницька кампанія щодо важливості збереження і розуміння цінності пам'яток сакрального мистецтва як унікальної спадщини України.

«Відповідно до проекту, передбачається й розробка туристичного маршруту, котрий об’єднає локації Львівщини і сусідніх областей, які пов’язані з культурними надбаннями й іменем Митрополита Андрея та родини Шептицьких. Цей проект особливий, адже йдеться про надзвичайно важливі теми для нашого регіону: збереження культурної спадщини, промоцію культурного туризму та ім‘я великого сподвижника нашого народу. Величезна кількість ікон, які рятував Шептицький та його послідовники, сьогодні потребують кропіткої реставрації. Попереду велика робота, і ми раді її починати разом із командою музею», - розповів заступник голови Львіської ОДА Юрій Холод.

Ініціаторами і партнерами проекту, окрім управління туризму і курортів, є Львівська Асоціація Розвитку Туризму та музей Митрополита Андрея Шептицького.

Проект запланували втілити упродовж 2021-2023 років із загальним бюджетом 7,6 млн грн. З них 5 млн грн – фінансування з держбюджету, 2,2 млн грн – з місцевого бюджету та 0,4 млн грн – з інших джерел.

Довідка.

У Львові зберігається унікальна колекція Львівської Архиєпархії УГКЦ, вона налічує понад 6000 мистецьких скарбів XIV-XIX ст. зокрема 2000 ікон.

80% творів мистецтва потребують реставрації. Щорічно власними силами відбувається консервація 5-10 ікон. Притім уся колекція не доступна для відвідувачів. У часи комуністичного тоталітаризму вона пережила переслідування, грабунки.

Нині ж, за оцінкою мистецтвознавців, є повноправним конкурентом світовим надбанням та однією з найбільших у світі збірок українського сакрального мистецтва. Цю колекцію давніх раритетів українського сакрального мистецтва ще у 1909 році започаткував Митрополит Андрей Шептицький.

Для продовження справи і комплексного порятунку колекції у 2017 р. було створено Музей Митрополита Андрея. У період 2019-2020 рр. у приміщеннях проведено ремонтно-реставраційні роботи та 29 серпня 2020 р. урочисто відкрито музей. Діяльність здійснюється в будівлі первинного сакрального призначення з XVII ст. - приміщення колишнього францисканського монастиря, які разом із церквою Блаженного Климентія Шептицького становлять єдиний комплекс. Музей розташований на популярному туристичному маршруті біля підніжжя парку “Високий Замок”, поблизу центру середньовічного Львова (50 м від стоянки для туристичних автобусів).

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

Коментар

Блоги

Андрій Вихопень

Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

Олександр Ярема

Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

Мирослав Дністрянський

Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: