27.11.2024, 15:58
У Львові матері повернули немовля, яке вона залишила у «Вікні життя»: процедура тривала сім місяців
У Львові завершилася непроста історія матері та немовляти, залишеного у «Вікні життя»
Жінка підкинула свою двомісячну дитину до Львівського обласного клінічного перинатального центру, але вже наступного дня повернулася з проханням забрати хлопчика. Однак процес повернення малюка затягнувся на сім місяців через необхідність вирішення юридичних питань.
Немовля залишили ввечері 1 травня
За словами представників перинатального центру, немовля з’явилося у «Вікні життя» ввечері 1 травня. Працівники, дотримуючись встановлених протоколів, оглянули хлопчика. Медики встановили, що дитині орієнтовно два місяці і вона перебуває у доброму стані.
«Наші працівники побачили малюка, який був чистим, здоровим і доглянутим. Після огляду хлопчика було передано під опіку центру», — розповіли в установі.
Наступного дня до перинатального центру прийшла жінка, яка стверджувала, що є матір’ю залишеного хлопчика. Вона просила повернути дитину, проте це виявилося неможливим через уже розпочаті юридичні процедури.
Юридичні труднощі та повернення дитини
Після звернення жінки розпочалася тривала процедура встановлення її батьківства та вирішення усіх формальностей. Увесь цей час хлопчик перебував під наглядом команди перинатального центру.
«Дитина перебувала в безпеці та отримувала всю необхідну допомогу, доки тривали юридичні процеси», — додали медики.
Лише через сім місяців, після завершення перевірок, малюка повернули матері. Жінка довела своє батьківство, і тепер хлопчик знову живе з батьками.
Функціонування «Вікна життя»
У перинатальному центрі нагадали, що «Вікно життя» функціонує з 2019 року, надаючи можливість батькам, які не можуть опікуватися новонародженими, залишати їх у безпеці. Ця система забезпечує анонімність і допомогу для малюків, проте, як свідчить цей випадок, може бути причиною складних юридичних процедур, якщо батьки вирішують повернутися за дитиною.
«Ця історія — унікальна, адже мати одразу ж змінила своє рішення і повернулася за дитиною. Сподіваємося, що хлопчик ростиме у щасливій родині», — зазначили в центрі.
За темою
- У Карпатах травмувалася туристка зі Львівщини
19.04.2026, 12:49
- Пластуни Львова відзначили 114-річчя організації
19.04.2026, 12:31
- У Львові в ДТП з Tesla постраждали троє дітей
19.04.2026, 11:11
- У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
18.04.2026, 14:56
- До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
18.04.2026, 11:04
Обговорення
Львів
ТОП
На Львівщині перекриють міст неподалік від одного з ПП на кордоні з Польщею
До ТЦК на Львівщині увірвалися невідомі і напали на військових взводу охорони
ПС: Росія за день запустила 219 дронів, є влучання на 17 локаціях
У Львові норвезькі волонтери передали 30 автівок українським військовим
18 квітня: що треба знати про цей день
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми