01.12.2021, 11:07

У Львівській області проживає 5429 ВІЛ-позитивних осіб

Щорічно 1 грудня світ відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Люди у всьому світі об'єднуються, щоб висловити підтримку хворим на ВІЛ/СНІД.

Про це пише пресслужба Львівської ОДА.

З 2012 року багаторічною метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було досягнення нульових нових випадків ВІЛ-інфекції, нульової смертності від хвороб, пов’язаних зі СНІДом, та нульової дискримінації. Всесвітній день боротьби зі СНІДом намагається кинути виклик цим уявленням та захистити всіх. Тема цьогорічного дня: «Покінчити з нерівністю. Покінчити з СНІДом».

У Львівській області з 1 по 8 грудня департамент охорони здоров’я ОДА проводить акцію, в межах якої усі охочі зможуть пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції (у відділенні діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу на вул. Лисенка,45 або у свого сімейного лікаря).

За словами директорки Львівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Мар’яни Служинської, за оціночними даними у Львівській області проживає 5429 ВІЛ-позитивних осіб. За 9 місяців 2021 року вперше діагностували 284 випадки ВІЛ-інфекції. Рівень охоплення тестуванням на ВІЛ представників ключових груп ризику щодо інфікування ВІЛ через пандемію COVID-19 склав лише 4005 осіб, проти 15180 осіб за 9 місяців 2020 року.

Натомість зросла захворюваність на СНІД – до 7,1 випадків на 100 тис. нас. за 9 міс. 2021 року. Це пов’язано з тим, що майже 40% ВІЛ-позитивних отримують діагнози на пізній стадії захворювання через пізнє звернення. Померли від хвороб, обумовлених СНІДом, лише 17 осіб, завдяки розширенню антиретровірусної терапії. Серед СНІД-індикаторних захворювань переважає, як і в усіх регіонах України, ВІЛ-асоційований туберкульоз (ТБ), як легеневий, так і позалегеневий. Також ТБ залишається провідною причиною смерті серед ВІЛ-позитивних осіб, тому рання діагностика та початок лікування мають вирішальне значення для забезпечення виживання.

 «Сьогодні СНІД – це не вирок. Це хронічне захворювання, яке не призводить до смерті, а ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям. Більшість усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів.  Особливих симптомів ВІЛ-інфекція немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Необхідно, у разі ризикової поведінки в минулому, просто зробити тест та дізнатись свій ВІЛ-статус. Сподіваюсь, що тестування на ВІЛ для кожної особи стане звичним регулярним обстеженням, аби подбати про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких», - наголосила Мар’яна Служинська.

Приблизно 40 мільйонів людей у ​​всьому світі померли від СНІДу з 1981 року, близько 37 мільйонів живуть з ВІЛ, що робить це одним з найважливіших глобальних проблем громадського здоров'я в історії. Незважаючи на останні покращення лікування, епідемія СНІДу все ще забирає близько двох мільйонів життів щороку, з яких понад 250 000 - діти.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Богдан Козійчук

Правнича термінологія: проблеми стандартизації

Михайло Цимбалюк

Михайло Цимбалюк про владику Василя Семенюка

Михайло Цимбалюк

Суд над «азовцями»: мовчання міжнародних партнерів

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: