• Головна
  • Новини
  • У Криму затримали сім’ю переселенців зі Львова: окупанти звинувачують у «державній зраді»

30.03.2025, 09:56

У Криму затримали сім’ю переселенців зі Львова: окупанти звинувачують у «державній зраді»

В окупованому Криму російські силовики затримали сім’ю переселенців зі Львова, звинувативши їх у «державній зраді». Родичі вважають, що справжньою причиною переслідування стало їхнє українське походження.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Чотирьох людей затримали після обшуків

За даними Чубарова, у місті Євпаторія окупанти провели обшуки в будинку сім’ї, після чого затримали Тетяну Маляр, її брата Валентина Маляра, сина Анатолія Россіхіна та доньку Ольгу Бегей. Усіх підозрюють у «державній зраді» за статтею 275 Кримінального кодексу РФ. Затриманих відправили до СІЗО-2 у Сімферополі, понад тиждень приховуючи їхнє місцеперебування від родичів і адвокатів.

«Згідно з наявними у нас відомостями, всім незаконно затриманим громадянам російські окупанти висунули звинувачення у скоєнні дій, що підпадають під статтю 275 КК РФ "державна зрада"», – зазначив Чубаров.

Можливі тортури та залишені без матері діти

За словами голови Меджлісу, є підстави вважати, що затриманих піддавали тортурам та психологічному тиску, щоб змусити їх зізнатися у сфабрикованих злочинах.

Особливо критичною є ситуація Ольги Бегей, яка залишила вдома двох малолітніх дітей – 11-річну Алісу та 7-річного Руслана. Доля дітей після арешту матері викликає занепокоєння, оскільки вони залишилися без належного догляду.

Родина переїхала до Криму ще до російської окупації у 2014 році, однак, за словами рідних, саме їхнє львівське походження могло стати причиною репресій.

Політв’язні в Криму: тортури та нелюдські умови

Цей випадок – не єдиний приклад репресій, які застосовує окупаційна влада Криму щодо українців та кримських татар.

Раніше наймолодший політв’язень Криму Аппаз Куртамет, який перебуває у колонії в Пскові, розповів про жахливі умови утримання, психологічний тиск та нелюдське ставлення до в’язнів. За його словами, адміністрація колонії ігнорує скарги ув’язнених, що негативно позначається на їхньому фізичному та моральному стані.

Серед політв’язнів, утримуваних у російських в’язницях, багато людей із тяжкими хворобами та інвалідністю, які не отримують належної медичної допомоги. Через антисанітарію, відсутність належного лікування та систематичне ігнорування проблем зі здоров’ям їхній стан постійно погіршується, що може призвести до летальних наслідків.

Кримськотатарський Ресурсний Центр готує правові кроки

Тим часом Кримськотатарський Ресурсний Центр спільно з Меджлісом підготував пакет документів для визнання депортації кримськотатарського народу актом геноциду. Ці документи передані у 40 країн світу.

Ініціатива спрямована на міжнародне визнання злочинів радянської влади, яка у 1944 році здійснила примусове виселення кримських татар, а також вірмен, болгар, греків і німців. Це історично важливий крок у боротьбі за права кримськотатарського народу та проти репресій, які Росія продовжує здійснювати в окупованому Криму.

Обговорення

ТОП

ФОТО

Відео

рф завдала ракетного удару по Харкову: є десятки поранених

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Новий законопроект про виплати людям з інвалідністю не буде антисоціальним 

Василь Чорний

Волонтерство не надаватиме привілеї під час вступу у ЗВО: спростування фейку

Богдан Козійчук

Про чистоту мови правничої 

bigmir)net TOP 100