• Головна
  • Новини
  • У Комарному відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу

28.11.2021, 19:36

У Комарному відтворили іконостас за технологією 3D-мапінгу

На Львівщині  відбулася презентація відеомапінгу  у межах проекту «Михайлівська церква в Комарно: до основ». Дерев’яний храм Архістратига Михаїла, що є пам’яткою архітектури національного значення, збудований у 18 столітті. В церкві іконостасу наразі немає, але завдяки 3D-мапінгу його можна побачити.

Про це повідомив департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА.

Основною ідеєю відеомапінгу є проілюструвати те, як могли виглядати втрачені елементи давнього іконостасу. Старі ікони храму зараз перебувають у Львівському музеї народної архітектури та побуту. 

 «Це вперше в Україні за допомогою сучасних 3D технологій, використовуючи світло та звук, відвідувачам демонструють втрачені деталі церковного іконостасу. Церква Архістратига Михаїла є дуже особливим, намоленим місцем. Переступаючи її поріг відчувається неабияка духовна сила та енергетика. Зцілюєшся душею в такі моменти. Знаходиш відповіді на всі запитання. І тому так важливо популяризувати нашу сакральну спадщину, привертати увагу до таких красивих, давніх церков, реставрувати їх і берегти, перетворювати в місця паломництва, в культурні та туристичні магніти. Нам є за що подякувати організаторам заходу", - розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Проєкт "Михайлівська церква в Комарно: до основ" - це авторська інтерпретація історії церкви, збудованої ще у 1730 році. Зараз храм недіючий, відправи припинилися у 1924 році.

Автором 3D-мапінгу є креативна продакшн-студія "Kurbas Pro", а головний художник – Володимир Стецькович.

"Цей проєкт - це один із найкращих прикладів, як з мінімальними затратами і, що найголовніше, без втручання в автентику, зберігати і показувати, який великий спадок ми дістали від наших предків. Ці п'ятнадцять хвилин історії, де минуле поєднується з мабутнім, безцінні" - зазначали авторка ідеї та координаторка створення відеомапінгу, директорка історико-культурного заповідника "Давній Звенигород" Наталя Войцещук.

Організаторами заходу є ГО «Центр дослідження та збереження культурної спадщини», історико-культурний заповідник «Древній Звенигород» та Комарнівська міська ОТГ.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний

Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: