18.02.2020, 23:59

У Києві презентували молодіжний комікс про Майдан

В Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану, розташованого в оновленому Будинку профспілок, відбулася презентація першої української графічної новели про події 2014 року – “Історія з Майдану. Епізод І”.

Як повідомили “Новинарні” у пресслужбі музею, головна героїня мальованої розповіді про Революцію гідності – дівчина, яка спершу була байдужою до політики та протестів проти режиму. Але врешті стала  рішучою учасницею Майдану.

Проєкт представили куратори ідеї коміксу – гендиректор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло та очільниці громадської організації “Світарта” Катерина Сидоренко і Світлана Яценко.

Вони, зокрема, зазначили, що цільова аудиторія коміксу – це діти та підлітки, які були малими під час Революції гідності.

“Ми повинні нагадати нашим дітям, підліткам, з чого все починалося, яка була перша ідея, і що стало історичним поштовхом. Простими словами для дітей”, – зазначила Катерина Сидоренко.

Вона наголосила, що шкільна освіта не надає поглиблених знань і розуміння подій 2014 року для молодого покоління, а тому ці факти історії стираються з дитячої пам’яті.

“Ми називаємо наше видання мальописом, а не коміксом, тому що традиційний комікс, здавалося б, у пересічній свідомості мав асоціюватися із комічним, гумором, сатирою. Хоча це не так. Потрібне видання про Майдан – у зрозумілому і популярному серед молоді форматі, щоб розповісти цю історію”, – зауважив Ігор Пошивайло.

Він також розповів про те, як виникла ініціатива створити графічну новелу про Революцію гідності: “Графічні образи героїв французького коміксу Maidan love, який випустили торік, здалися нам занадто агресивними і неправдоподібними. І ми подумали: чому іноземці розповідають про ці події, а ми мовчимо?”.

Створювали цей особливий мальопис молоді митці, для яких “Історія з Майдану. Епізод І” є першим таким проєктом: сценаристом коміксу став 19-річний Богдан Солов’ян, а художниками – 18-річні Микита Губський і Рейхана Аксу.

“Для нас – це данина історії. Коли був Майдан, ми були підлітками й не розуміли, наскільки це боляче. Ми спостерігали за екранами телевізорів”, – зізнався Богдан Солов’ян.

До презентації долучився бельгійський дипломат українського походження Зенон Коваль, який привітав творців мальопису з дебютом.

“У 1950-70-х роках виходив [бельгійський] тижневик про пригоди [газетного репортера] Тентена. І в підзаголовку писали: «Журнал для молодих від 7 до 77 років». Комікси – для всіх. Я дуже радий, що молоді художники та автори з України взялися за це діло”, – сказав дипломат.

Автори також повідомили, що планують видати другу і третю частину коміксу.

Всі фото надані Національним музеєм Революції гідності

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Михайло Цимбалюк

  Запровадження надзвичайного стану призведе до зриву посівної кампанії

  Андрій Вихопень

  Як я сходив по хліб - жахіття карантину

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: