В івано-франківських лікарнях для пацієнтів із COVID-19 не вистачає медичного кисню.
Про це в Івано-Франківську на оперативній нараді повідомив керівник міської клінічної лікарні №1 Тарас Василик, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Вчора нам та центральній клінічній лікарні поставили 2 тонни кисню, але цього недостатньо. Якою буде ситуація далі – невідомо», - зазначив Васильик.
"Вранці ми не знаємо, скільки кисню отримаємо", - зазначив у свою чергу директор ЦМКЛ Тарас Масляк.
Він додав, що вчора за добу лікарня отримала 1900 літрів кисню за потреби 2500 літрів на день. Хворих доводиться переводити на кисневі концентратори.
Також проблемним залишається питання забезпечення харчуванням тих пацієнтів, для яких розгорнули додаткові ліжко-місця. У ЦМКЛ для цього задіяли п'ять відділень, одне з яких розгорнули у пологовому будинку. ДКБ №1 теж розгорнула додаткових 57 ліжок. Медики стверджують, що цих хворих потрібно забезпечити харчуванням та пранням, на що необхідні кошти, але вони не передбачені за контрактом із НСЗУ.
Тим часом кількість хворих на COVID-19 в Івано-Франківську в жовтні зросла в 2,5 рази в порівнянні з серпнем.
В даний час щотижня до COVID-лікарні міста госпіталізують близько 215 пацієнтів, 12-15 людей помирають.
«З 1 вересня кількість вакцинованих пацієнтів у нашій лікарні становила 1% від числа госпіталізованих. Це 32 хворих», - наголосив керівник ДКБ №1.
Як повідомлялося, Івано-Франківську область з 30 жовтня переведено в червону зону епідемічної небезпеки. В Івано-Франківську хворих на COVID-19 приймають чотири медустанови: ЦМКЛ, ДКЛ №1, обласна клінічна інфекційна лікарня та обласний Центр легеневих хвороб.
Станом на 2 листопада в Івано-Франківській області минулої доби зареєстровано 296 нових випадків COVID-19, одужали 712 осіб, померли 14. Одне щеплення від коронавірусу отримали понад 285 тисяч осіб, ще понад 183 тисячі повністю вакциновані.
Загалом в Україні за добу 1 листопада зафіксовано 19455 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1263, медпрацівників – 339).
Фото ілюстративне - Івано-франківська клінічна лікарня №1/kurs.if.ua
За темою
- В Івано-Франківську розпочали будівництво житлового комплексу на 58 багатоповерхівок
31.07.2026, 17:32
- У Франківську п'яний чоловік під час конфлікту погрожував підірвати гранату
30.07.2026, 12:58
- В Івано-Франківську 78-річна жінка з деменцією десять днів жила з тілом померлого співмешканця
29.07.2026, 13:10
- Поліцейські Прикарпаття розслідують дві смертельні ДТП у Делятині: загинули двоє людей
27.07.2026, 10:31
- Поліцейські Прикарпаття спільно з рятувальниками розшукали безвісти зниклу жінку
25.07.2026, 20:06
Івано-Франківськ
ТОП
У Львові після масованої атаки горять будинки - ФОТО
Росія завдала ударів по Львову крилатими ракетами
Через атаку РФ у Львові змінили рух громадського транспорту: які маршрути курсують інакше
Лікарі повідомили про стан постраждалих після нічної атаки на Львів
На Львівщині 13-річний водій скутера врізався у трактор і загинув
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні