У Чернівцях анонсували плани зі створення трьох нових житлових кварталів загальною площею майже 50 гектарів. Наймасштабніший проєкт планують реалізувати на вулиці Хотинській. Про це повідомила керівниця департаменту архітектури та урбаністики Чернівецької міської ради Мар’яна Гаврилица.
За її словами, найбільший житловий масив мають намір звести на території колишніх цукрового та спиртового заводів на Хотинській. Площа цієї ділянки становить 36 гектарів. Забудовник уже представив концепцію житлового комплексу з набережною вздовж річки Прут, а також із повноцінною інфраструктурою – приватною школою, дитячим садком і торговельним центром. У міській раді зазначають, що подібного за масштабом мікрорайону в Чернівцях раніше не було.
Ще один житловий квартал планують збудувати на вулиці Кармелюка, 78, на території колишнього цегельного заводу №3. Площа цієї ділянки становить близько 2 гектарів. Проєкт передбачає не лише житлову забудову, а й створення об’єктів торговельно-розважальної інфраструктури.
Крім того, багатоповерхову забудову планують реалізувати в мікрорайоні Гравітон. Йдеться про ділянку площею 13 гектарів між вулицями Руською та Комунальників, неподалік Чернівецького тролейбусного управління.
Водночас у міській раді наголошують: наразі йдеться лише про наміри забудовників. Жодних дозвільних документів ще не видано, а терміни початку будівництва залишаються невизначеними. Попри це, в мерії не виключають пожвавлення будівельного ринку та можливого будівельного буму в місті.
За словами Мар’яни Гаврилиці, інтерес до реалізації житлових проєктів у Чернівцях виявляють три великі девелоперські компанії з Івано-Франківська. Серед них – blago, а також ТОВ «БК „Ярковиця“» і VD Group.
За темою
- Лікарка ВЛК на Франківщині купила Lexus і зберігає мільйони готівкою
03.03.2026, 11:48
- Біля кордону зі Словаччиною затримали закарпатських будівельників-“мандрівників”
02.03.2026, 18:54
- У Франківську затвердили скандальні ДПТ попри зауваження громади
27.02.2026, 13:09
- Служба безпеки України та Національна поліція України викрили схему ухилення від мобілізації на Прикарпатті
25.02.2026, 18:46
- На Хмельниччині внаслідок вибуху в будинку загинув 10-річний хлопчик
23.02.2026, 13:48
Обговорення
Західна Україна
ТОП
Відмова від служби з міркувань віри: чим завершилась справа на Львівщині
У Львові горить житловий комплекс «Семицвіт»: рух вулицею Шевченка перекрито
Ще одна жертва теракту у Львові: у лікарні помер 30-річний військовослужбовець Йосиф Павлинський
Львів'янка продавала колекційні монети без сплати податків
Суд зобов’язав «Львівську залізницю» виплатити 50 тис. грн моральної шкоди родині загиблого працівника
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні
Богдан Козійчук
Про молодіжні ради, закиди та приклад небажання вирішувати проблеми