• Головна
 • Новини
 • Трудоголіки Ради: у ТОП-10 найефективніших депутатів- Михайло Цимбалюк

04.05.2021, 18:44

Трудоголіки Ради: у ТОП-10 найефективніших депутатів- Михайло Цимбалюк

Хто з нардепів написав більше законопроектів?

В матеріалі видання Фокус, як йдуть справи з працездатністю у народних обранців і склав рейтинг депутатів-трудоголіків.

Щоб визначити, хто у Верховній Раді трудоголік, а хто — графоман, ми порахували кількість зареєстрованих законопроектів кожним із 422 народних депутатів, а також тих, які стали нормативними актами. Часовий відрізок взяли з першого дня роботи парламенту цього скликання до березня 2021 року. Щоб переконатися в ефективності роботи депутатів з високим показником законодавчих ініціатив, ми вивчили вміст їх пропозицій і звернулися до експертів за розʼясненням, як відрізнити "штампувальників" від старанних парламентарів, і запитали самих нардепів, що вони думають про свою роботу.

В середньому народні обранці зареєстрували по 75 законопроектів. У парламентської монобільшості "Слуга народу" з 244 депутатів 30 зареєстрували більше ніж 100 ініціатив. Четверо парламентаріїв — більше ніж 200 законопроектів, один нардеп — більше ніж 300.

Серед опозиції більшість трудяг виявилося у парламентській фракції "Голос". З 20 членів депутатської групи 10 зареєстрували понад 100 законопроектів. Трохи відстають у "Європейській солідарності": лише шестеро нардепів з 27 перейшли позначку 100 ініціатив. Друга за величиною фракція парламенту "Опозиційна платформа — За життя" не може похвалитися такими результатами. Тільки двоє нардепів подали понад дві сотні законопроектів і двоє — більше сотні.

У "Батьківщини" і "За майбутнє", які в два рази менші ОПЗЖ, також виділилися лише четверо. Аутсайдером нашого рейтингу стала депутатська група "Довіра". З 20 депутатів масовою законотворчістю займається лише один парламентар.

Серед лідерів за кількістю зареєстрованих та прийнятих законопроектів народні депутати від СН — Денис Монастирський, Галина Третьякова, Данило Гетьманцев, Дмитро Наталуха. У опозиції більше всіх зареєстрованих законопроектів у нардепів від ОПЗЖ Наталії Королевської, Юрія Солода і представника "Батьківщини" Михайла Цимбалюка.

1 Денис Монастирський

Фракція "Слуга народу" (СН), голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності

Зареєстрував 302 законопроекти (87 прийняті)

Серед найбільш обговорюваних законопроектів, підтриманих профільним комітетом ВР під керівництвом Монастирського, законопроект про спеціальне досудове розслідування, який дозволяє заочно притягнути до кримінальної відповідальності підозрюваних у скоєнні злочинів на тимчасово окупованих територіях. А також законопроект про злодіїв у законі, запропонований президентом Володимиром Зеленським. Документ ввів у Кримінальний кодекс це поняття і можливість залучати до кримінальної відповідальності за правопорушення кримінальних авторитетів.

Денис Монастирський — один з авторів законопроекту про військові злочини, а також ініціатор законопроекту про кримінальне покарання за перегляд та зберігання дитячої порнографії.

Минулої осені він очолив робочу групу Верховної Ради з врегулювання ситуації з Конституційним Судом і антикорупційним законодавством.

2 Галина Третьякова

Нардеп фракції СН, голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Зареєструвала 265 законопроектів (62 прийняті).

Відома скандальною заявою про те, що малозабезпечені матері часто народжують заради державної допомоги та отримують дітей дуже низької якості. Також вона навела невдалий приклад про досвід Сінгапуру, де перший премʼєр-міністр Лі Куан Ю нібито стерилізував жінок без вищої освіти.

"Така повинна бути система, така у мене філософія", — говорила Третьякова. Пізніше нардеп довго пояснювала невдало підібрані слова.

Серед відомих законодавчих ініціатив Галини Третьякової — законопроекти про впровадження недержавних пенсійних фондів, легалізації самогоноваріння, про зміну підходу до розрахунку прожиткового мінімуму, а також ініціатива замість терміна "моральна шкода" використовувати словосполучення "біль і жаль". Серед підстав для відшкодування заподіяної шкоди у законопроекті вказані порушення таємниці листування, оприлюднення конфіденційних записів і несанкціонована фотозйомка.

3 Данило Гетманцев

Фракція СН, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики

Зареєстрував 255 законопроектів (112 прийняті).

Данило Гетманцев — головний борець з тіньовою економікою в Україні, ідеолог податкової реформи та один із засновників Бюро економічної безпеки.

Серед відомих ініціатив, які підтримав нардеп, законопроекти про відкриття ринку сільськогосподарської землі, запровадження касових апаратів для ФОП і про "податок для Google".

Громадськістю пропозиції Гетманцева часто сприймаються вороже. У минулому році кілька депутатів Верховної Ради вимагали відставки Гетманцева з посади голови фінкомітету через незгоду із запропонованими їм реформами. У відповідь нардеп зареєстрував власний проект постанови про відкликання себе з посади, де іронічно вказав, що вимагає своєї відставки через те, що його законопроекти з питань оподаткування спрямовані проти незаконних схем з ухилення від податків і завдають шкоди багатьом поважним людям.

"Мені здається, мотивував [свою відставку] більш обгрунтовано", — висловився Гетманцев з цього приводу.

4 Андрій Клочко

Фракція СН, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Зареєстрував 254 законопроекти (122 прийняті).

Половина зареєстрованих Андрієм Клочко законопроектів повʼязані з перейменуванням вулиць, сіл і міст. Серед найбільш обговорюваних ініціатив — документ про новий адміністративно-територіальний устрій, згідно з яким число районів в Україні скоротилося з 490 до 136.

Минулого року разом з головою ВР Дмитром Разумковим і його замом Русланом Стефанчуком депутат Клочко активно просував ідею проведення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного герба України. Нардеп говорив, що хотів би побачити в ньому елемент, що символізує майбутнє нашої країни. Але ескіз, що переміг у конкурсі, розкритикували експерти, після чого ідею з гербом відклали до кращих часів.

5 Наталія Королевська

Фракція ОПЗЖ, заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Зареєструвала 245 законопроектів (11 прийняті).

Наталія Королевська разом з однопартійцями з ОПЗЖ відома подачею позовів до Конституційного Суду з вимогою перевірити прийняті нардепами закони, що йдуть врозріз з політичними інтересами її партії. Зокрема, вони вимагають скасувати закони про ринок сільськогосподарської землі, про мову, про Вищий антикорупційний суд, про кримінальне покарання за незаконне збагачення.

Влітку 2020-го політик разом з нардепами від ОПЗЖ і депутатською групою "За майбутнє" направила в Конституційний Суд вимогу перевірити конституційність повноважень Нацагентства із запобігання корупції. У жовтні 2020-го судді КСУ скасували кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та деякі положення антикорупційного закону про функції НАПКА. Це призвело до конституційної кризи в Україні.

Серед останніх ініціатив Королівської — скасувати закон про легалізацію азартних ігор в Україні.

6 Юрій Солод

Фракція ОПЗЖ, член Комітету ВР з питань податкової, фінансової і митної політики

Зареєстрував 221 законопроект (3 прийняті)

Юрій Солод — чоловік нардепа від ОПЗЖ Наталії Королевської. Їх політичні погляди багато у чому збігаються, тому майже всі законодавчі ініціативи дублюють один одного. У більшості випадків вони стосуються соціальної політики. Також разом з дружиною він був співавтором законодавчих ініціатив про підвищення розміру мінімальної заробітної плани, про скасування пені та введення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Молодший син Юрія Солода і Наталії Королевської, Ростислав Солод, минулого року став наймолодшим новообраним депутатом міської ради в Краматорську. На той момент йому було 19 років.

7 Дмитро Наталуха

Фракція СН, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку

Зареєстрував 202 законопроекти (77 прийняті)

Одна з головних законодавчих ініціатив Дмитра Наталухи — локалізація у сфері державних закупівель залізничного транспорту, міського пасажирського транспорту, комунальної техніки. За словами нардепа, суть його пропозиції така: якщо держава замовляє певну категорію товарів із зазначеної сфери, то на тендер можуть подаватися тільки компанії, продукція яких має українську складову. У ініціативи Наталухи чимало противників, які вказують на те, що закон про локалізацію суперечить міжнародним зобовʼязанням України.

Також серед гучних ініціатив Наталухи — реформа антимонопольного законодавства, законопроект про перелік обʼєктів держвласності, які не підлягають приватизації, про приватний космос, а також про економічний паспорт українців, за яким всі діти повинні отримувати частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки. Останнє було передвиборчою обіцянкою команди Володимира Зеленського.

8 Михайло Цимбалюк

Фракція "Батьківщина", перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Зареєстрував 180 законопроектів (12 прийняті)

У нинішньому скликанні Верховної Ради Цимбалюк більше інших колег по фракції зареєстрував законопроектів від "Батьківщини". Ініціює, щоб призначили пенсії за особливі заслуги громадянам, які за роки незалежності України зробили вагомий внесок у різні сфери життєдіяльності і були за це нагороджені почесною грамотою та грамотою Верховної Ради.

Також Цимбалюк пропонував парламенту захистити права позичальників мікрокредитів, встановити безкоштовний і пільговий проїзд у транспорті для пенсіонерів, ветеранів праці, учасників АТО та інших ветеранів війни.

9 Дмитро Любота

Фракція СН, член Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським союзом

Зареєстрував 179 законопроектів (27 прийняті)

Дмитро Любота неодноразово потрапляв до списків Комітету виборців України і руху "Чесно" як один з найбільш старанних нардепів, який присутній на всіх голосуваннях.

Серед законодавчих ініціатив депутата багато повʼязаних з торгівлею. Любота один з авторів документу про гармонізацію правил торгівлі продуктами в Україні до норм Євросоюзу, що передбачає введення нових вимог до маркування продуктів і перероблюваних пластикових матеріалів, збільшення штрафів за порушення санітарних норм до 60-90 тис. грн.

Також депутат разом з колегами по фракції пропонує стимулювати виробництво фермерського молока за рахунок легалізації самогоноваріння. Нардепи обіцяють звільнити виробників самогону від сплати акцизу на виготовлений продукт (не більше 150 л на місяць) за умови, що ті разом з міцним напоєм будуть виробляти 1 т молока на місяць.

10 Павло Фролов

Фракція СН, член Комітету Верховної Ради України з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР

Зареєстрував 175 законопроектів (69 прийняті)

Більшість законодавчих ініціатив Павла Фролова повʼязані з регламентом Верховної Ради.

Інші зареєстровані нардепом законопроекти охоплюють широкий спектр питань. Серед них — про критичну інфраструктуру, про амністію у звʼязку з 30-річчям незалежності України, про запобігання і протидії антисемітизму в Україні, про посилення відповідальності за правопорушення у сфері містобудування, про Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації та ін.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: