• Головна
  • Новини
  • Трансплантація легень у дорослого і пересадка серця у дитини - вперше в Україні у Львові

22.09.2021, 10:31

Трансплантація легень у дорослого і пересадка серця у дитини - вперше в Україні у Львові

Вперше в Україні у Львові провели трансплантацію легень для дорослого і пересадку серця для дитини. Ці операції провели медики лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

«За останню добу українська медицина зробила величезний крок вперед. Вперше в нашій історії в лікарні швидкої допомоги міста Львова пересадили легені, а ще - серце дитині. Ми - незмінно на шляху до трансплантаційної незалежності.

Один донор – п’ять врятованих життів.

Напередодні ввечері 54-річний чоловік помер від геморагічного інсульту. Його стан був несумісний з життям. Та попри трагедію, сім’я донора – дружина та двоє дітей дали згоду на забір органів.

Перші в Україні легені пересадили 56-річному львів’янину Віктору. Чоловік хворів на бульозну емфізему легень більше 10 років, три з яких він практично не виходить з дому – кисневозалежний. Без пересадки – не прожив би й кількох місяців. Трансплантацію провези наші кардіохірурги Ігор Гуменний, Роман Домашич та торакальний хірург Юрій Король з допомогою польських колег Пьотра Паска, Мачіей Урліка та Стасела Томаша, на рахунку яких - більше сотні пересадок легень. Вони приїхали до нас із міста Забже з Сілезького центру хвороб серця, де наша команда уже неодноразово проходила стажування.

І ще - велика подяка директору SCCS Zabrze, професору Мар‘яну Зембалі за підтримку, віру в успіх та навчання нашої команди.

Серце пересадили 13-річному юнаку Максиму з Волині, в якого в липні раптово стався інсульт. Декілька тижнів в реанімації. Серце хлопця не справлялось, терміново потрібна була пересадка. Трансплантацію серця провела команда Бориса Тодурова з Інституту серця спільно з нашим дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим.

Трансплантацію печінки провели 37-річній львів’янці Марії, що мала цироз. Ця хвороба не піддається лікуванню й молодій жінці потрібна була пересадка. Тут нам допомогли наші колеги з київської лікарні "Феофанія". Дякуємо Кирилу Хижняку, Артему Зелінському, Дмитру Харкову та головному лікарю Ігорю Семеніву.

Нирки отримали 40-річний Юрій родом з Донеччини та 45-річний Віталій з Тернопільщини. Обоє чоловіків хворіли на хронічний глоуронефрит та перебували на діалізі. Нирки пересадили медики нашого Центру трансплантології на чолі з Максимом Овечком.

А ще – вилучено рогівку ока, яку плануємо трансплантувати уже зовсім скоро.

Щирі співчуття та вдячність родині донора, які зробили неймовірне – врятували п’ять людей. Тож ми дякуємо всім медичним командам, що працювали на цей спільний результат і завдяки яким ці п’ять пересадок – відбулися. Трансплантація органів – це про Україну. Трансплантація органів – це про Львів», - повідомили в лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Мирослав Дністрянський

СИСТЕМА ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ Й МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ Й СУПЕРЕЧНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Михайло Цимбалюк

Бюрократи, що прикриваються євроінтеграцією

Василь Чорний

Псевдосоціологія від проросійських ресурсів: розбір і спростування фейку

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: