За його словами, Трамп відмовляється направляти в Україну додаткову допомогу та не підтримує вступ країни до НАТО. Його позиція ставить під сумнів ефективність припинення війни, а також створює проблеми для європейських союзників, які намагаються врегулювати ситуацію.
У своїй статті Гокстедер зазначає, що Трамп не хоче брати участь у забезпеченні безпеки України, вважаючи це проблемою лише Європи. Він не прагне забезпечити контроль за припиненням вогню, що є необхідною умовою для досягнення стабільного миру. "Трамп, ймовірно, саботує свою власну мету - припинити катастрофічну війну, що наближається до своєї третьої річниці", - зазначає німецький аналітик Ян Техау.
Європейські країни вже почали обговорення можливості створення сил для захисту України. До них можуть увійти британські, французькі, голландські, скандинавські та балтійські війська, однак без потужної американської підтримки ці зусилля можуть бути недостатніми. Як зазначає Гокстедер, Європа не зможе зупинити війну в Україні без допомоги Сполучених Штатів, і навпаки, США не зможуть успішно завершити конфлікт без участі європейських військ.
Однак замість того, щоб підтримати європейських союзників і допомогти створити ефективну міжнародну коаліцію для припинення війни, Трамп не лише уникає активної підтримки, але й обрушується на Європу з агресією та критикою. Це може поставити під сумнів можливість досягнення мирного процесу, особливо в контексті необхідності тісної співпраці між США та Європою.
За словами аналітиків, Трамп може вибрати інший шлях, просто відмовившись від України, припинивши військову допомогу. Однак такий крок може призвести до подібної ситуації, як у Афганістані, посилюючи хаос і кількість біженців. Крім того, це стане сигналом для Китаю та інших противників США про їхню слабкість. Такий крок також може підштовхнути європейських союзників до розробки власних ядерних програм, що загрожує новою ескалацією напруги на міжнародній арені.
Таким чином, підходи Трампа до війни в Україні виглядають суперечливими і не сприяють стабільному мирному процесу, підриваючи як власну ініціативу, так і міжнародну співпрацю з союзниками.