07.10.2025, 09:48
Трамп натякнув на “зелене світло” для Tomahawk: рішення щодо передачі Україні вже майже ухвалене
Президент США Дональд Трамп заявив, що фактично ухвалив рішення про передачу Україні ракет Tomahawk, але хоче остаточно з’ясувати, як саме Київ їх використовуватиме.
Під час розмови з журналістами у Білому домі Трампа запитали, чи визначився він щодо можливого постачання цих ракет Україні або продажу їх НАТО з подальшою передачею. Політик відповів, що рішення “практично ухвалене”.
“Так, я вже практично ухвалив рішення, якщо можна так сказати. Думаю, я хочу з’ясувати, що вони з ними зроблять — куди відправлять, напевно. Мені б довелося поставити це питання”, — сказав Трамп, не уточнивши, чи йтиметься про пряму передачу, чи через Альянс.
Президент США також наголосив, що спершу хоче переконатися, з якою метою Україна застосовуватиме Tomahawk, і додав:
“Я б поставив кілька запитань. Я не шукаю ескалації”.
Трамп знову повторив свою тезу, що війни в Україні не було б, якби він обіймав посаду президента раніше.
Передісторія:
28 вересня віцепрезидент США Джей Ді Венс повідомив, що Вашингтон розглядає запит України на придбання ракет Tomahawk великої дальності. Остаточне рішення мав ухвалити президент Трамп.
На початку жовтня Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з Трампом обговорив можливість передачі Києву далекобійних озброєнь.
Тим часом російський диктатор Володимир Путін заявив, що використання Tomahawk без участі США неможливе, і назвав ідею їх постачання “небезпечним кроком”, який, за його словами, нашкодить відносинам із Вашингтоном.
За темою
- ЄС запровадив нові санкції проти Росії: під ударом «тіньовий флот», ВПК та пропагандистські структури
15.06.2026, 16:42
- ВМС України отримали п’ятий протимінний корабель: Нідерланди передали «Генічеськ»
15.06.2026, 15:49
- МВФ зробив Україні нове попередження: у Фонді назвали головне джерело додаткових мільярдів для бюджету
14.06.2026, 18:31
- Україна та Угорщина наближаються до угоди щодо прав національних меншин на Закарпатті
12.06.2026, 15:38
- Польща виступає проти передачі €6,6 млрд ЄС на підтримку України
11.06.2026, 12:14
Обговорення
Політика
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
У Львові на пішохідному переході автомобіль збив 26-річну жінку: потерпілу госпіталізували
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні