31.01.2021, 11:36

Тихановську висунули на Нобелівську премію миру

Президент Литви Гітанас Науседа висунув лідера білоруської опозиції Світлану Тіхановском на Нобелівську премію миру.

Про це повідомили два джерела агентства Reuters. Також цю інформацію підтвердила в Twitter сама Тихановська, передають Букви.

Науседа висунув кандидатуру Тихановської, яка була змушена покинути Білорусь після спірних президентських виборів 9 серпня, щоб продемонструвати свою підтримку білоруському демократичного руху.

Колишня вчителька і домогосподарка Тихановська балотувалася в президенти після того, як її чоловік, опозиційний блогер з політичними амбіціями Сергій Тихановський, був затриманий напередодні виборів.

Сама Світлана подякувала Науседі в Twitter і зазначила, що номінували не тільки її, але і весь народ Білорусі.

“Неймовірний момент! Дякую президенту Науседі за висунення мене і всього народу Білорусі на Нобелівську премію миру. Це великий вираз солідарності з Білоруссю і визнання нашої мирної боротьби за свободу, яка надихає весь світ з серпня минулого року”, – написала вона.

Прийом заявок на Нобелівську премію миру цього року завершується 31 січня, а переможець буде оголошений в листопаді. Тисячі людей можуть висунути свою кандидатуру на здобуття премії, включаючи членів національних парламентів, колишніх лауреатів і провідних вчених. Минулого року переможцем стала Світова продовольча програма Організації Об’єднаних Націй.

У Білорусі тривають масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка. Він обіймає цю посаду з 1994 року. Відповідно до затверджених ЦВК результатів, за Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його основного опонента Світлану Тихановську – 10,12%.

Президентські вибори відбулися 9 серпня. Того ж дня спалахнули протести. У Міністерстві внутрішніх справ Білорусі заявили, що 9 серпня акції протесту пройшли у 33 містах, було затримано близько 3000 осіб, поранено 89 осіб.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Богдан Рабешко

  Останні 5 років стали вироком для львівського книговидавництва

  Михайло Цимбалюк

  Незалежність починається у серці кожного з нас!

  Василь Чорний

  Карпатські села зблизька. Частина 3

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: