• Головна
 • Новини
 • Територіальна громада на Волині п'ять місяців без старости

06.04.2021, 16:44

Територіальна громада на Волині п'ять місяців без старости

У Ківерцівській громаді залишився один округ – Сокиричівський, куди після місцевих виборів 25 жовтня донині не призначили старосту. Громада понад 5 місяців живе без свого представника.

Про це пише Суспільне.

Місцева жителька Леся Грисько працює поштаркою у сусідньому селі Сокиричі, де колись була сільрада. Розповідає, що раніше звідти привозила односельчанам потрібні довідки. Їх робила діловод. "Але багато довідок без старости, які нотаріально не завірені, люди взяти не можуть. Коли вони звертаються до міської ради то там розводять руками, мовляв, у них немає нашої документації", - каже Леся Грисько.

Ситуацію взялись врегульовувати законодавчо, на державному рівні. Законопроєкт уже прийняли в першому читанні, після другого, коли вступлять в дію зміни, міський голова має запропонувати на затвердження кандидатуру, яку обере на зборах більшість громади, - каже консультант з юридичних питань асоціації міст України Валентин Малиновський.

Зі слів Валентина Малиновського, без старост є ще кілька громад на Волині. Зокрема, в колишніх Іваничівському районі, де велика конкуренція та сім кандидатів на місце, та в Турійському районі у Туличівській сільській раді.

Політолог Антон Бугайчук вважає, що проблеми виникають через невміння шукати компроміси: "Рада працює для громади та міський голова працює для громади. І такі незрозумілі історії підривають довіру до влади загалом".

Нагадаємо, торік 24 грудня на сесії міський голова пропонував затвердити Валентина Федорука на посаду старости Сокиричівського округу. Після обговорення, питання двічі виносили на голосування, жодного разу більшості голосів воно не набрало. Частина жителів громади підтримувала кандидатуру односельчанки Юлії Хвалько. Тоді голова громади Олександр Ковальчук зняв питання з розгляду.

Нині Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук та кандидат на посаду старости у Сокиричівському окрузі ситуацію не коментують.

Довідково: Під час об’єднання територіальних громад кожне село України обирає собі старосту. Це нова посадова особа в місцевому самоврядуванні. Староста - це представник інтересів жителів села у місцевій владі. Ця людина зобов’язана брати участь в засіданнях ради та комісій, має право на виступ, контролює роботу комунальних служб. Також староста сприяє жителям села при поданні різноманітних документів, довідок.

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  49-річний онук зґвалтував свою 91-річну бабусю

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Про першого українця, який вакцинувався Pfizer у США

  Галина Козяр

  Ми створили проект реабілітації психологічного здоров’я громадян, які постраждали від  коронавірусу

  Мирослав Дністрянський

  Бліцкригу не вийде, Росія у випадку відкритої війни зазнає величезних втрат

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: