• Головна
  • Новини
  • Священник, який в Ужгороді закликав молитися за примирення українців із росіянами, вибачився

07.08.2023, 17:11

Священник, який в Ужгороді закликав молитися за примирення українців із росіянами, вибачився

В Ужгороді греко-католицький священник під час проповіді закликав вірян молитися, щоб "два прекрасні народи – України та Росії – не вбивали один одного"

Отець УГКЦ Роман Курах у розмові з отцем Юрієм Бойком вибачився за свої слова про "прекрасний російський народ" та примирення з ними.

"Я прошу пробачення за вчорашню ситуацію на кінці літургії. Визнаю, що це вийшло спонтанно. У контексті війни говорити такі речі є помилкою і недоречно. Мотивувався тим, що коли вчився у Європі то бачив, як раніше ворогуючі народи молилися один за одного. Десь таке було й моє бажання, що колись у майбутньому Бог примирить і нас. Чому я сказав про прекрасний російський народ? У Книзі Буття сказано, що людина є прекрасною і  народи, які він сотворив є прекрасні. Для Господа і в його очах. І це було моєю підставою, чому я згадав цей прикметник щодо росіян. Але за ці слова я прошу пробачення у кожного з вас, кого зранив. Я не хотів цього", – зазначив священник.

Нагадаємо, продюсерка Дарія Сіпігіна стала свідком проповіді Романа Кураха.

За її словами, вона випадково почула слова проповіді через гучномовець, проїжджаючи повз Ужгородський катедральний собор.

"Ми дуже просимо, щоб Господь це зробив, це чудо: примирив ці два великі народи — України і Росії. Щоб ці два народи не товкли, не мучили, не знищували, не вбивали один одного. Але, щоб ці два прекрасні народи будували царство небесне уже тут, на Землі, і колись разом увійшли до неба, обійнялися і прославили господа цілу вічність на многая і благая літа", – заявляв священник собору Роман Курах.

Після богослужіння Сіпігіна вирішила запитати священника, навіщо він закликає до братання з росіянами.

"Ми, шоковані, вирішили зайти до собору і чемно запитати у пана Кураха, чи нормально благословляти росіян під час війни і закликати обійматися з тими, хто нас вбиває. Пан Курах вважає, що нормально. Він пояснив нам це, миттєво перейшовши на крик і "тикання", – зазначила Дарія.

На реплаку, що він не може казати, що Україна і Росія — братні народи, священник відповів, що може казати, що захоче.

  • Сіпігіна: "Ви благословляєте росіян?".
  • Священник: "Благословляю".
  • Сіпігіна: "А якщо ваш брат загине, ви так само будете благословляти?"
  • Священник: "Так".

Також Роман Курах заявив, що його рідний брат – військовослужбовець, служить у десантних військах і захищає батьківщину на фронті.

Зазначимо, що інцидент трапився в Ужгородському греко-католицькому кафедарльному соборі – головному храмі Мукачівської греко-католицько єпархії (МГКЄ).

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: