• Головна
 • Новини
 • «Світло без ртуті» - у Тернополі замінили освітлення на 47 вулицях

03.05.2021, 17:56

«Світло без ртуті» - у Тернополі замінили освітлення на 47 вулицях

У Тернополі завершується перший етап спільного проєкту Тернопільської міської ради та Північної екологічної фінансової корпорації (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO) «Реконструкція системи зовнішнього освітлення м. Тернопіль «Світло без ртуті»». 

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

Головне задання проєкту – досягнути екологічного та енергоефективного ефекту шляхом виведення з експлуатації ртутних світильників зовнішнього освітлення міста.

Зокрема, у міській раді повідомили, що реалізовується проєкт з вересня 2020 року. За цей період вдалося виконати роботи з реконструкції системи зовнішнього освітлення на 47-ми вулицях міста та замінити 1740 ртутних ламп на сучасні світлодіодні світильники. Це дозволить скоротити витрати електроенергії на світлоточках в 5 разів, відтак щороку економія спожитої електроенергії складатиме більше, ніж 500 тисяч кВт електроенергії, або більше 2 млн грн. Знизяться і видатки на утримання системи зовнішнього освітлення. Адже термін функціонування світлодіодного світильника в три рази більший, ніж ртутної лампи -  світлодіодні лампи мають ресурс від 50 000 годин роботи. В рік LED-світильник в середньому світить 3500 годин, а це мінімум 14 років роботи.

Роботи другого етапу плануються завершити до кінця літа 2021 року.

Тернопільська міська рада дякує головному інвестиційному раднику Північної Екологічної Финансової Корпорації в Україні (NEFCO) Юлії Шевчук  та керівнику фонду Е5Р в Україні в 2010-2019 роках Андерсу Лунду за допомогу у реалізації проекту.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Уляна Парпан

  Замість обіцяного прозорого ринку - дерибан

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: