• Головна
 • Новини
 •  Суперхабар в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в Офісі президента і Генпрокуратурі

14.06.2020, 14:04

 Суперхабар в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в Офісі президента і Генпрокуратурі

Як олігарх Микола Злочевський дозволив себе обдурити, як податкова "кришує" податкові "скрутки" при Зеленському і хто допомагав хабарникам в Офісі президента та в офісі Генеральної прокуратури?

Про це пише в своїй статті "Супервзятка в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП" головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Подаємо передрук:

"Ця драматична історія гідна кінофільму, і вона дає вичерпне уявлення про ситуацію в нашій державі. Суд ввідбудеться неділю (14 червня), а поки буду спиратися на дані з офіційних і неофіційних джерел Цензор.НЕТ. Це ще вимагає підтвердження в суді, і на суді це, мабуть, прозвучить або буде показано. Розіб'ю всю цю історію на питання, для зручності:

 1. За що був даний хабар?

За те, щоб спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький закрив справу проти Миколи Злочевського про незаконне заволодіння коштами кредиту Національного банку, виданого "Реал банку". Причому справу треба було закрити з визначенням "за відсутністю складу злочину", щоб зняти Злочевського з розшуку та забезпечити його легальне пересування Україною. 

За іронією долі Злочевський отримав репутацію одного із найбільш хитрих, скупих, недовірливих і багатих людей України. За даними Цензор.НЕТ, він нині перебуває в Об'єднаних Арабських Еміратах. Сьогодні, 14 червня, у нього день народження, і йому хотіли зробити подарунок - закрити справу, але подарунок вийшов куди більш скандальним ...

Супервзятка в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП, ГПУ і дістав кеш? 02

 1. Хто затриманий і яка їх роль?

Затримано трьох осіб, які були присутні на зустрічі з агентом НАБУ Євгеном Шевченком. По-перше, при передачі хабара затриманий Микола Ільяшенко - чинний перший заступник начальника Податкової служби Києва, який безпосередньо передав агенту НАБУ Євгену Шевченку 6 мільйонів доларів, з них 1 мільйон відклав собі комісійних. По-друге, затриманий Андрій Кіча - який на сайті компанії "Бурісма", яка належить Злочевському, позначений, як директор з правових питань. По-третє, затримана Олена Мазурова - колишня начальниця організаційно-розпорядчого департаменту Фіскальної служби, звільнена з огляду на люстрацію в 2015-му, судячи з матеріалів,що є в розпорядженні Цензор.НЕТ, також довірена особа Злочевського.

 1. Чому гроші передавали Шевченку, адже всі знають, що він агент НАБУ?

Обдурити Злочевського неможливо, - кажуть ті, хто з ним стикався. Ну як якийсь Шевченко ... Судячи з інформації Цензор.НЕТ, довіру у людей Злочевського заслужив не Шевченко, про якого вони все, звичайно ж, знали. Гарантом угоди і її двигуном був не Шевченко, а Ільяшенко. Обидві зустрічі з Шевченком Кіча та Мазурова, включаючи передачу грошей і затримання, проводили .... в робочому кабінеті Ільяшенка в міській податковій на Шолуденка 33/19! З Шевченком Ільяшенко знайомий з 2016 року. Вельми цинічно, що податківець обговорював із Шевченком можливість передачі нових даних про Злочевського в НАБУ - щоб потім і цю тему "обілетити", тобто розраховував на подальшу співпрацю, і всі ризики взяв на себе.

 1. Хто такий Ільяшенко?

Ілляшенко потрапив в столичну податкову при Клименкові як лояльний "регіонал", отримав високу посаду голови районної податкової. Але його кар'єрний ріст продовжився і після революції - при Насірові. Він став першим заступником начальника податкової Києва, і став куратором найбільш прибутковою теми - відшкодування ПДВ. Ільяшенко став досить відомий після того, як журналісти "Слідство.Інфо" опублікували дані щодо його нерухомості - 11 квартир, заміський будинок, земельні ділянки. Але ніяких наслідків не було, кар'єра тривала успішно. Насірова звільнили, а Ільяшенко знову зумів втриматися. Пройшли президентські вибори, знову поміняли керівництво, але й при Верланові Ільяшенко встояв. А потім і Верланова прибрали, а Ільяшенко залишився в новій структурі, його перепризначували! Ну просто незамінна людина.

Супервзятка в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП, ГПУ і дістав кеш? 03

Ільяшенко був знайомий з багатьма "вирішальними" людьми. Наприклад, з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, але і не тільки з ним. Було б цікаво дізнатися, скільки разів відвідував Ільяшенко Офіс президента? Хто йому виписував пропуску? Хто дзвонив Верланову з проханнями не звільняти Ільяшенка та залишити на посаді? Очевидно, що безкарність підштовхнула його до таких самовпевненим дій.

 1. Як проходила операція?

Згідно з матеріалами справи, які будуть розглянуті в суді, 1 червня Ільяшенко зв'язався з Шевченком і по телефону дав зрозуміти, що за зміну підслідності справи Злочевського - тобто за передачу його в інший слідчий орган, де справа можна буде закрити, його знайомі готові запропонувати 1 мільйон доларів, за закриття справи за відсутністю складу злочину - 2 мільйони. Проте 2 червня Шевченко від виконання цього прохання ... відмовився. І тоді Ільяшенко подзвонив знову і запропонував 5 мільйонів доларів!

3 червня НАБУ відкрило провадження, причому з великим побоюванням. Керівництво НАБУ передбачало, що може бути подвійна гра з метою дискредитації антикорупційних органів та заміни керівництва. Адже буквально напередодні, 26 травня, генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила про "бездіяльність" голови САП Холодницька і відкриття проти нього дисциплінарного провадження.

5 червня в робочому кабінеті Ільяшенка в податковій Шевченко зустрівся з ним, з Мазуровою і Кічею. Згідно з усіма процесуальним вимогам, Шевченко вже був споряджений технікою для запису.

10 червня на зустрічі з Шевченком Ільяшенко прийняв рішення про "операцію" - гроші в обмін на постанову Холодницького. Під час зустрічі Ільяшенко подзвонив ... знайомому ченцеві! І запитав ради у священника, чи буде успішною "угода", яку він збирається укласти? Священик запевнив його, що все пройде благополучно, і з чистою совістю високопоставлений чиновник домовився про передачу хабара в 5 мільйонів доларів кеша 12 червня. Треба було поспішати зробити подарунок Злочевському.

12 червня все і сталося. Це було в міській податковій службі. Шевченко і Ільяшенко прибули зі своєю охороною, на зустрічі був Кіча та Мазурова. Шевченко передав постанову про зміну підслідності від Холодницького.

Однак на зустрічі Мазурова і Кіча сказали, що цього недостатнньо. За 5 мільйонів доларів вони хотіли отримати повне закриття справи щодо Злочевського за відсутністю складу злочину, причому зміни треба було внести негайно в електронний Єдиний реєстр досудових розслідувань, інформація в якому підлягає особливій процедурі контролю. ЄРДР - це гарантія закриття справи.

Про це повідомили керівництву НАБУ і САП. Адже до останнього моменту підозрювали провокацію, як спецназ ДБР або СБУ вривається і всіх затримує за спробу закрити справу. І така загроза була вельми реальною. Але якби це було провокацією, ніхто б не посмів торгуватися. Значить, ймовірність, що справа є справжньою, різко зросла.

І ось Холодницький приймає рішення, в інтересах розслідування виготовляється спеціальний доказ у справі - фальшиве зміна в ЄРДР. І вносить необхідну зміну в ЄРДР зі своїм електронним ключем о 17:15. Доступ в ЄРДР строго обмежений - це можуть робити тільки співробітники правоохоронних органів, у яких є спеціальний електронний ключ, але як Ілляшенко, Кіча та Мазурова переконаються, що зміна дійсно внесено і Злочевський невинний?

О 17:18 інший співробітник правоохоронних органів під своїм електронним ключем зайшов в базу ЄРДР і перевірив стан справи. У той же момент, пролунав дзвінок телефона - "угода" виконана. Шевченка провели в кімнату для перерахунку грошей.

Йому передали три великих сумки - в кожній по 2 мільйони доларів. Шевченко не зрозумів, адже домовлялися не про 6, а про 5 мільйонів? Однак Ільяшенко все пояснив - 1 мільйон належав за клопоти йому самому. Цей 1 мільйон був переданий йому на закритій парковці податкової служби Києва. При затриманні Ільяшенко вихопив пістолет. Також дістати зброю і взяти на приціл податківця довелося і одному і детективів НАБУ.

Супервзятка в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП, ГПУ і дістав кеш? 04

.

 1. Хто допомагав Ільяшенко в Генеральній прокуратурі?

Вхід до ЄРДР був проведений з електронного ключа начальника управління організаційного забезпечення ЄРДР і інформаційно-аналітичної роботи Генпрокуратури Ірини Бакай. Ірина Бакай - один з високопоставлених співробітників ОГПУ, на своїй посаді перебуває кілька років, при різних генпрокурора. Зараз слідство проводить роботу, щоб точно визначити - це вона особисто дивилася реєстр, або хтось взяв її ключ? Думаю, тепер адвокатам Бакай доведеться чимало потрудитися, щоб довести, що ключ міг взяти хтось інший. І дисциплінарне провадження тепер треба відкривати не по Холодницькому, а в самому Офісі генпрокурора.

 1. Звідки гроші? Як процвітають "скручування", "обнал" і "конверти" при президентові Зеленському

А ось це найбільш інтригуюче і ключове питання у справі. Можна придумати будь-яку провокацію, дурість, помилку, але ні Ситник, ні Холодницький, ні Шевченко не зможуть змусити заступник голови податкової служби Києва та директора "Бурісми" вручити себі ШІСТЬ МІЛЬЙОНІВ ДОЛАРІВ ГОТІВКОЮ, ніхто не може викинути такі гроші для імітації реальної справи. Таку суму кешу вдома не тримають, сліди цих грошей, напевно, можна знайти. Таку колосальну суму може зібрати тільки той, хто легко орудує сотнями мільйонів доларів.

Звідки їх можна взяти? Це результат широкомасштабної роботи нелегальної системи ухилення від сплати податків, яка процвітає зараз в Україні. Екс-міністр фінансів Уманський говорив правду - масштаби "скруток" зараз ростуть. Зеленський влаштував в силових структурах кадрову чехарду, спроби президента в ручному режимі керувати силовиками у самих силовиків викликають тільки гіркий сміх. Зеленським легко маніпулювати, його порядок визначає його найближче оточення, а на керівні посади Зеленський призначає в основному тих, хто йому підтакує і погоджується з ним. "Слуги народу", тим більше, скасували статтю кримінального кодексу про фіктивне підприємництво, і зараз для "конвертів" настав "золотий вік".

Ось тому і носять величезні суми "кеша", як ми розуміємо, далеко не останні, і розносяться мільйони доларів не тільки в НАБУ і САП - а по всій вертикалі влади Зеленського. Саме тому Ільяшенко відчував - зараз можливо все. Цей хабар показує - держава абсолютно неефективно адмініструє податки і не ефективно бореться з тіньовою фінансовою сферою, а грізні заяви Зеленського - це всього лише ширма для таких, як Ільяшенко.

 1. А причому тут Байден?

Так, у справі компанії "Бурісма" фігурує син кандидата в президенти США Хантер Байден - колишній член Наглядової ради компанії. Однак до цього конкретного епізоду, який хотів закрити Злочевський і за який пропонувалася хабар, Байден стосунку не має. Намагалися вирішити питання тільки щодо самому Злочевського та щодо розкрадання грошей Нацбанку. Але ця ситуація стосується компанії Бурісма в тому плані, що директор з правових питань Кіча є підозрюваним і був затриманий при передачі хабара. "Бурісма" зробила заяву, що Кіча вже не є їхнім працівником, але насправді 12 червня портрет Кічи і його посада значилися на сайті компанії. Так що новий поворот у скандальній справі, яка так довго була предметом політичних скандалів в США, може знову привернути до себе увагу.

Супервзятка в $ 6 мільйонів: хто допомагав хабарникам в ОП, ГПУ і дістав кеш? 05

 1. Що робити державі?

Це справа показує - держава як система не існує. Ефективність показали НАБУ і САП, створені до приходу президента Зеленського до влади. А всю решту системи Злочевський та Ільяшенко вже "освоїли".

Необхідне створення слідчої комісії Верховної Ради, щоб відповісти на питання:

- З ким був пов'язаний у владі і в Офісі президента Ільяшенко?
- Хто сприяв Кічі і Мазуровій в правоохоронних органах і Генеральній прокуратурі?
- Хто в правоохоронних органах допомагає відмивати десятки мільйонів доларів, щоб роздавати хабарі у новій владі? Як працює система "скруток" і "обналу", і як її ліквідувати?

Зрозуміло, для такої роботи треба припинити атаки "Слуг народу" на НАБУ і САП і дозволити довести до результату цю епічну справу".

Юрій Бутусов, Цензор.НЕТ

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Оркестр хмельницької поліції виступив на «Jazz Fest Podillia»

  Коментар

  Блоги

  Василь Чорний

  Стратегія-2030, громада без старост та равликова ферма

  Мирослав Дністрянський

  Підрозділи «Укрзалізниці» треба перейменувати, бо такі назви – це просто сором

  Михайло Цимбалюк

  У нас проблеми, і університет майбутнього нам не допоможе

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: