• Головна
  • Новини
  • Суд виніс вирок директору Львівського автозаводу, який намагався зірвати аукціон

08.02.2023, 19:08

Суд виніс вирок директору Львівського автозаводу, який намагався зірвати аукціон

Шевченківський райсуд Києва визнав винним директора ТОВ "Львівські автобусні заводи" у завідомо неправдивому повідомленні про злочин

Про це йдеться у вироку суду, також у "Судовому репортері".

Як зазначається в документі, у 2004 році "Укрексімбанк" відкрив для ЗАТ "Львівський автомобільний завод" кредитну лінію з максимальним лімітом заборгованості у 4,5 млн доларів. Забезпеченням по кредиту була численна нерухомість підприємства.

У 2006 році поручителем за всіма кредитами стало підприємство "Львівські автобусні заводи". А у 2014 році ЗАТ "Львівський автомобільний завод", правонаступником якого став ЗАТ "Завод комунального транспорту", було визнано банкрутом. ВІдповідно до реєстру вимог кредиторів, першими у черзі були вимоги "Укрексімбанку" на суму майже 59 млн грн. У 2021 році на Prozorro державний банк вирішив продати права вимоги за кредитними угодами, договорами іпотеки, поруки і дебіторської заборгованості. 

За даними слідства, син колишнього акціонера та фактичного власника ЗАТ "Львівський автомобільний завод", водночас громадянин РФ, намагався зірвати проведення аукціону з продажу боргів підприємства. Слід зазначити, що чоловік, який був вказаний директором, насправді не керував підприємством та виконував свою роль за грошову винагороду у розмірі 4-5 тис. грн, яку йому за певні періоди виплачували зацікавлені особи. 

Відтак, у червні 2021 року йому зателефонував вже згаданий громадянин РФ та повідомив, що йому організують зустріч у Головному управлінні Нацполіції у Києві, де той має підписати заяву про скоєння кримінального правопорушення, аби таким чином запобігти продажу. 1 липня того ж року на вул. Володимирській, 15 відбулася зустріч директора ТОВ "Львівські автобусні заводи" зі слідчим, в кабінеті якого вже був незнайомець. Він продиктував слідчому зміст заяви про злочин, а директор підприємства підписав її від свого імені. 

У заяві йшлося про те, що посадові особи державного "Укрексімбанку" діють в інтересах третіх осіб та намагаються відчужити право вимоги ТОВ "Львівські автобусні заводи" з метою подальшого рейдерського захоплення майна. Згадувалося й те, що посадовці розмістили інформацію на Prozorro. Заявник просив накласти заборону на відчуження, фактично таким чином зірвати аукціон. 

При тому, за версією слідства, чоловік, який підписав заяву, не був обізнаний про господарську діяльність ТОВ "Львівські автобусні заводи" та ТОВ "Завод комунального транспорту", в тому числі про заборгованість банком. Документи підписав за грошову винагороду. 

Крім того, слідчий, який зареєстрував кримінальне провадження за фактом заяви від заявника, також нібито не знав про злочинні наміри. 

У результаті, суд визнав винуватим директора ТОВ "Львівські автобусні заводи" та засудив його до 2 років позбавлення волі умовно, зі звільненням на випрбувальний строк 1 рік. 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

"Ганяли окупантів по полю як тарганів": львівські тероборонівці показали, як ліквідовують росіян з неба

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Знам’янська територіальна громада в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО ВИЗНАЧНУ РОЛЬ ЄВГЕНА ОЛЕСНИЦЬКОГО В УКРАЇНСЬКОМУ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧ. ХХ ст.

Василь Чорний

Кіровоградська область в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: