• Головна
 • Новини
 • Суд у Польщі заборонив видавати Росії українця, ветерана війни на Донбасі, Ігоря Мазура

30.09.2020, 12:43

Суд у Польщі заборонив видавати Росії українця, ветерана війни на Донбасі, Ігоря Мазура

Окружний суд Любліна ухвалив, що видача громадянина України Ігоря Мазура Російській Федерації, яка оголосила його в розшук через Інтерпол, звинувативши в участі у Чеченських війнах у 1994–2000 роках, є юридично неприпустимою.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав польський журналіст Павел Боболович, пoвідoмляє Yavp.pl.

На недопустимості видачі українця Ігоря Мазура також наполягала польська прокуратура. 

“На думку суду, є побоювання, що, якщо його буде передано Російській Федерації, його права та свободи можуть бути порушені. Рішення окружного суду в Любліні також означає, що Ігор Мазур може в'їхати на територію Республіки Польща і не може бути знову затриманий на підставі того самого прохання Російської Федерації”, - зазначив Боболович.

За його інформацією з неофіційних джерел відомо, що прокуратура Польщі  вимагатиме також, аби Ігоря Мазура викреслили зі списку осіб, яких розшукує Інтерпол. З самого початку справу українця вважали провокацією з боку Росії. 

Нагадаємо, 9 листопада 2019 року Ігоря Мазура затримали польські прикордонники в пункті пропуску в Дорогуську за запитом Росії. Та опублікувала в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук українця з метою його арешту та подальшої екстрадиціїю

Після допиту Ігоря Мазура відпустили на поруки генконсула України в Любліні. Ще через кілька днів він повернувся на батьківщину, після того як до справи активно долучилися дипломати та українське МВС. Натомість справу Ігоря Мазура продовжили розглядати в Окружному суді Любліна.

 • ,
 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Резервний варіант «слуг» знову не спрацював

  Андрій Вихопень

  У Львові Андрій Вванич побудував класичну феодальну піраміду

  Михайло Цимбалюк

  Замість Дня вчителя – століття інвестицій в освіту!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: