• Головна
 • Новини
 • Суд оштрафував селищну раду Брюхович за невиконання рішень суду

22.10.2020, 14:05

Суд оштрафував селищну раду Брюхович за невиконання рішень суду

Львівський окружний адміністративний суд оштрафував Брюховицьку селищну раду на 10,5 тис. грн через невиконання ухвал суду.

Селищна рада двічі проігнорувала вимоги суду опублікувати оголошення про позов «Львівської залізниці», яка хоче визнати протиправним та нечинним рішення ради «Про затвердження проекту коригування Генерального плану смт. Брюховичі». Ухвалу про стягнення штрафу суд прийняв 7 жовтня, а в реєстрі її опублікували ще через тиждень, пишуть Наші гроші. Львів.

Як пояснила суддя-спікер Львівського окружного адміністративного суду Роксолана Качур, суд приймає рішення про публікацію інформації про позов не у всіх справах, а лише в особливих провадженнях – щодо встановлення законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів.

«Як постановив Верховний Суд, генеральний план – це нормативно-правовий акт, який поширюється на широке коло осіб. А тому, коли оскаржують такі акти, усі зацікавлені особи мають про це дізнатись і вступити в процес при бажанні. Статтею 264 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що у разі відкриття в таких справах провадження суд зобов’язує відповідача опублікувати оголошення у виданні, в якому цей акт оприлюднили», – пояснила вона.

Так як селищна рада не виконала цю вимогу, суд вирішив її оштрафувати.

«Львівська залізниця» звернулась із позовом про визнання нечинним рішення ради щодо затвердження генплану селища ще у 2018 році. Підставою стало те, що смугу відведення залізниці, згідно з документом, зменшили до 15 метрів, чим порушили її право на постійне користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній власності. Натомість суду надали витяги з реєстру, що чотири ділянки є у приватній власності.

Суд першої інстанції закрив провадження, стверджуючи, що спір носить приватно-правовий характер, не містить ознак публічно-правового спору. А тому цю справу мав би розглядати, наприклад, господарський суд, а не адміністративний. Це рішення підтримав і апеляційний суд.

Однак колегія суддів Верховного Суду погодилась із залізницею, що генплан є нормативно-правовим актом органу місцевого самоврядування. А тому у квітні цього року попередні рішення скасували, і справу направили до суду першої інстанції для продовження розгляду.

 • ,
 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Шаблі, шпаги, мечі, ножі вилучили працівники Галицької митниці

  Коментар

  Блоги

  Андрій Вихопень

  Тепер ясно, для чого ввели карантин вихідного дня

  Олександр Ярема

  Відкритий лист до академіка, співавтора Конституції України Ігоря Юхновського

  Мирослав Дністрянський

  Ситуація довкола КСУ показала: Зеленський втримає владу, якщо зуміє розгромити проросійські сили

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: