• Головна
  • Новини
  • Суд на рік відсторонив від посади мера Рівного. Він відреагував

10.07.2023, 13:23

Суд на рік відсторонив від посади мера Рівного. Він відреагував

Міського голову Рівного Олександра Третяка суд визнав винним у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення

Про це повідомляє місцеве видання Рівне Медіа.

Що це за справа

Раніше НАЗК склало на мера Рівного три протоколи про корупцію (стосовно повернення премій самому, призначення Марії Корнійчук на посаду керуючої справами міськвиконкому та призначення їй премій та надбавок). Остання, до слова, була його спонсоркою під час виборчої кампанії, зокрема внесла на виборчий рахунок 45 тисяч гривень). 

Інші два протоколи були закритими суддею Святославом Рогозіним за строками давності та за відсутністю складу правопорушення. Третій протокол розглядав суддя Петро Денисюк. 

Попередні рази Олександр Третяк був відсутній на судових засіданнях. Зокрема, 5 липня через участь у нарадії Асоціації міст України, а 7 липня він подав лист щодо свого відрядження у Німеччину. Проте, на думку суду, така позиція міського голови є затягуванням справи. 

Рішення суду

10 липня суддя Петро Денисюк оголосив рішення. Згідно з ним, міського голову визнано винним за ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП. Це передбачає покарання у вигляді штрафу 6 800 гривень та позбавлення права обіймати посаду терміном в один рік.

Це рішення Третяк може оскаржити протягом десяти днів.

Реакція Олександра Третяка

Мер Рівного на своїй фейсбук-сторінці написав, що вважає "сьогоднішній судовий процес знущанням над правосуддям".

"Не визнаю провини жодним чином та переконаний, що діяв у межах чинного законодавства. Окрім того, вважаю, що постанова Рівненського міського суду Рівненської області від 10.07.2023 р. у справі №569/2600/23 ухвалена із грубим порушенням процесуального законодавства. Суддя Петро Денисюк попри поважні підстави для відкладення судового засідання, що було призначено на 07.07.2023 провів його без моєї присутності, чим грубо порушив законодавство", - зазначив Третяк.

Крім цього, мер прокоментував своє відрядження до Німеччини.

"Наразі перебуваю у Німеччині у робочій поїздці у містах Ессен та Берлін задля підписання угод про подальшу співпрацю, а також передачі чергової допомоги Рівному. Зокрема домовились про передачу тролейбусів для Рівного та іншої спецтехніки. На жаль, вимушений констатувати, що тиск на місцеве самоврядування продовжується. А попри війну ми вимушені жити в іще одній реальності сьогодення: для судді Денисюка закони не писані, чомусь він вважає, що на нього не поширюються вимоги Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення", - додав Третяк, наголосивши, що буде подавати апеляцію.

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

У Повітряних силах пояснили, чому "шахеди" долітають аж до Львова

Коментар

Блоги

Михайло Цимбалюк

Уряд генерування проблем 

Василь Чорний

Дунаєвецька тергромада в умовах воєнного стану

Василь Чорний

Хмельницька тергромада в умовах воєнного стану

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: