• Головна
 • Новини
 • Стригуна і Литвиненко вигнали не зовсім, а наполовину - коментар адміністрації театру

28.11.2019, 11:23

Стригуна і Литвиненко вигнали не зовсім, а наполовину - коментар адміністрації театру

Адміністрації театру імені Марії Заньковецької поширила коментар з приводу припинення контракту з головним режисером театру, народним артистом України Федором Стригуном, а також щодо припинення контракту з народною артисткою України Таїсією Литвиненко, що є дружитною Федора Стригуна.

Зокрема, у коментарі сказано: "5 листопада 2019 року головний режисер ДП «Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької», народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Федір Миколайович Стригун отримав офіційного листа від дирекції театру, у якому йому було повідомлено, що 29 грудня 2019 року буде припинена дія контракту, укладеного із ним 14 грудня 2016 року. Причиною припинення контракту є закінчення терміну його дії.  Так само дирекція театру не планує продовжувати в повному обсязі контракту із народною артисткою України Таїсією Литвиненко. Термін дії її контракту спливає 29 грудня 2019 року. 

Зважаючи на інформаційний розголос, вважаємо за необхідне оприлюднити позицію театру. 

Дирекція театру наголошує, що не йдеться про повне припинення співпраці театру ім. Марії Заньковецької ані з Федором Стригуном, ані з Таїсією Литвиненко. Пану Стригуну запропоновано оформити співпрацю з театром на основі цивільно-правової угоди, а також дирекція театру пропонує йому постановку вистави на його власний вибір. 

Щодо Таїсії Литвиненко, то їй запропоновано перейти на 0,5 ставки, адже така форма співпраці відповідає її актуальній зайнятості у репертуарі. 

Наголошуємо, що таку форму співпраці театр практикує з всіма нашими вельмишановними корифеями. Для прикладу, з народними артистами України Богданом Козаком та Борисом Мірусом. 

Хочемо особливо наголосити на тому, що контрактна система довела свою ефективність та життєздатність не лише у театральній сфері і не лише за кордоном, а й активно використовується в Україні в інших сферах зайнятості. 

Саме контрактна система дозволяє театрам, зокрема – і нашому, оновлюватися, залучати нові, свіжі, молоді сили, запрошувати нових режисерів та акторів. Саме така політика дозволить театрові оновитися, рухатися уперед. А, як казав геніальний український режисер та реформатор театру Лесь Курбас, рух  – принцип Всесвіту.

Водночас велика повага до корифеїв театру, людей, які віддали служінню йому не один десяток років, змушує нас поряд із пошуком нових сил шукати форми співпраці, які дозволили б поєднати на одній сцені кілька поколінь, які навчатимуть та доповнюватимуть одне одного. 
Дирекція театру щиро сподівається, що компроміс буде знайдено, відповідно – конфлікт буде вичерпано. 

На превеликий  жаль, теперішнє законодавство покладає на керівника театру одноосібну відповідальність за усі рішення, зокрема і найболючіші: кадрову політику.

Проте запевняємо, що усі рішення, навіть найнепопулярніші, продиктовані лише турботою про майбутнє театру. 

Наголошуємо також, що НАУД Театр ім. М. Заньковецької, за наявності вакансій у складі професійних творчих працівників, проводить відкриті конкурси на заміщення вакантних посад, де рішення приймають незаангажовані члени об’єктивної конкурсної комісії.

Національний театр імені Марії Заньковецької продовжує працювати для свого глядача та щиро сподівається на розуміння". 

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  Папа Римський дочасно виголосив Великодню молитву: Ісусе, Тебе не хвилює, чи ми загинемо?

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Відкрити ломбарди під час карантину - цинічна логіка Уряду

  Мирослав Дністрянський

  Які стереотипи заважають відстояти українські державницькі позиції на Донеччині?

  Іван Стецькович

  "Слуги народу", не втрачайте совість! Нікому піднімати. Всі на карантині

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: