• Головна
  • Новини
  • Стефанчук назвав маніпуляціями заяви про зрив закордонних відряджень депутатів

03.12.2023, 17:12

Стефанчук назвав маніпуляціями заяви про зрив закордонних відряджень депутатів

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук надав статистику закордонних поїздок народних депутатів, на тлі скарг нардепів щодо скасування їхніх закордонних поїздок.

Про це він написав у Фейсбук після широкого обговорення непропуску через кордон п’ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка.

«Щойно повернувся з важливого візиту до Європейського Парламенту, де став свідком того, як національний ефір наповнився істеричним стогоном окремих народних депутатів щодо нібито свавільного обмеження їх у відрядженнях за межі України та звинуваченням керівництва Верховної Ради України мало не в узурпації міжнародного треку.

Тому вважаю, що потрібно розібратись у цьому. Спокійно. Глибоко. Із конкретними цифрами», – зазначив він.  

За словами Стефанчука, із моменту повномасштабного вторгнення фракція «Слуга народу», яка складає 235 народних депутатів (52,22% від складу Парламенту), отримала погодження 53,24% відряджень від загальної кількості відряджень, що становить 4,23 відрядження на одного народного депутата.

«Зі свого боку, фракція «Європейська солідарність», яка постійно скаржиться на начебто «політичні переслідування» та складає 27 народних депутатів (6% від складу Парламенту) отримала погодження 9,74% від загальної кількості відряджень, що становить 6,7 відрядження на одного депутата. Зазначені відсоткові цифри красномовно свідчать про маніпулювання представниками цієї фракції фактами щодо будь-якого їх утиску», – додав він.

Тому він називає маніпуляціями заяви про зрив відряджень депутатів.

Стефанчук вказав на такі причини відмов: «На жаль, окремі депутати розпочали певні маніпуляції та зловживання, чомусь вважаючи, що кожне їхнє бажання виїхати за кордон у період дії воєнного стану має бути безумовно схвалено керівництвом Ради, без врахування мети, завдань та оцінки результатів цієї поїздки. І це породило навіть певний жанр — «заяви народних депутатів на відрядження».

«Так, наприклад, окремі з них, як підставу, зазначали доволі абстрактні причини, як-от «покращення міжпарламентських взаємин». Інші наполегливо пропонували причини, які точно не мають нічого спільного з міжпарламентською діяльністю, як-от участь у незрозумілих конференціях, симпозіумах, форумах, «міжпартійних посиденьках», що подекуди мало пов’язано з міжпарламентською діяльністю, аж навіть до участі у спектаклях чи спортивних заходах. Ще одні намагалися завищити кількість днів перебування у відрядженні, збільшуючи їх суттєво у порівнянні із заходом, що мав відбутися. А деякі народні депутати, які сьогодні активно скаржаться на невипуск їх у відрядження, подали мені нещодавно 4-5 послідовних заяв на відрядження за межі України загальною тривалістю майже 20 (!) днів, які мали завершитися приблизно до різдвяних свят. Такий збіг викликає багато питань. Тому чи варто говорити, що за таких умов керівництво Ради перейшло до більш ретельного розгляду заяв на відрядження за межі України та інколи відмовляло у погодженні деяких «псевдовідряджень»?», – додав він.

Також він згадав про «депутатські «самоволки»: «Це коли народний депутат їде у відрядження за межі України, а після нього у визначений відрядженням строк, не повертається в Україну… або ж їде самостійно в іншу країну… або ж під час відрядження в одну країну натомість виявляється в іншій країні… Усі ми мали можливість спостерігати за такими прикладами у соціальних мережах, зокрема, і багатьох народних депутатів, які сьогодні скаржаться на узурпацію.

Результатом таких зловживань стали скандальні «самоволки» на Мальдівах, обіди з власною сім'єю у Лондоні, перебування у Великій Британії на політичних тусовках, коли відрядження було виписано в Естонію…». 

Щодо відрядження Порошенка голова ВРУ сказав: «Зараз, як я бачу, у нас розпочався новий жанр — «сам собі режисер».

Так, народний депутат, якого направляють на конкретний захід, наприклад, до США, потім заявляє, що у нього наплановано ряд власних політичних активностей і ще й в декількох країнах світу, до яких його (її) не відряджали та на які його (її) ніхто від імені Українського Парламенту не уповноважував». 

Обговорення

Завантаження плагіну facebook...

ТОП

ФОТО

Відео

Україна повернула з російського полону 71 бійця та 4 цивільних

Коментар

Блоги

Василь Чорний

Громади Волині в умовах воєнного стану

Мирослав Дністрянський

ПРО МОВУ НАУКИ Й УКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ВИДАННЯ

Василь Чорний

Студентам Львівського та Чернівецького університетів розповіли про роботу присяжних

Підпишіться на WestNews.info у Facebook: