28.07.2023, 19:10
Стефанчук: Конституційної заборони проводити вибори під час воєнного стану немає
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Конституція України не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану, але нині необхідно тримати баланс
Про це він заявив у телемарафоні.
"Такої заборони в Конституції немає. Така заборона міститься в Законі України "Про правовий режим воєнного стану". І тому конституційної заборони проводити вибори під час воєнного стану немає", - заявив Стефанчук.
Він також наголосив, що нині необхідно тримати баланс. А парламент має продовжувати свою дію, має ухвалювати необхідні законодавчі акти. Але, за його словами, не повинно бути застиглості демократії, яка існує в суспільстві.
"І саме через це президент Парламентської асамблеї Ради Європи пан Кокс та інші колеги говорять про те, що все-таки необхідно докласти зусиль, щоб здійснити це", - сказав голова Верховної Ради.
Стефанчук також заявив, що питання проведення виборів під час воєнного стану може викликати дискусії, і необхідно спочатку прийняти "важливе рішення" з цього приводу. З одного боку, за його словами, такий крок допоможе забезпечити стабільність в країні, уникнувши розриву суспільства через виборчі процеси під час війни. А з іншого боку, забезпечити неперервний потік демократії.
За темою
- Віткофф і Кушнер вперше планують відвідати Київ для переговорів про припинення війни – FT
29.07.2026, 20:16
- Адміністрація Трампа планує розтягнути на три роки $400 млн допомоги Україні – Reuters
28.07.2026, 10:16
- Польща запропонувала виробляти ракети для Patriot для України на своїй території
24.07.2026, 22:59
- Рубіо заявив, що для завершення війни в Україні потрібні «нові ідеї»
23.07.2026, 12:40
- Зеленський провів розмову з Віткоффом і Кушнером про активізацію дипломатії
22.07.2026, 20:28
Політика
ТОП
У Гдині поляк розбив українці голову - ВІДЕО
У Львові через російський ракетний удар пошкоджено 11 підприємств
Військовому зі Львівщини дали 10 років за вбивство цивільного на Донеччині
На Львівщині під час польових робіт загинув тракторист – поліцейські проводять розслідування
На Львівщині чоловіка підозрюють у поширенні комуністичної та нацистської символіки
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні