В Дрогобичі пройшла ІХ церемонія нагородження номінантів і лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка, яку організовує Міжнародний фонд Івана Франка.
Про це пише Гал-Інфо.
Як стало відомо на церемонії, комітет премії отримав 15 робіт на участь в премії, дві з яких були відхилені за невідповідність умовам конкурсу. Серед решти учасників було три роботи номінанти на перемогу.
- Андрій Даниленко (США), професор Університету "Пейс", "Від Біблії до Шекспіра. Пантелеймон Куліш і формування української літературної мови". Подання: Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
- Колективна монографія "Країна солі і нафти" — подорожні описи Дрогобиччини (1768–1914)Автори: Богдан Лазорак, Беата Скварек, Тетяна Лазорак. Подання: Колегіум Вітелона (Лєгниця, Польща)
- Ігор Набитович, професор Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (Люблін) та Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, "Gloria et sacrum. Історична проза української еміґрації". Подання: ДДПУ ім. Івана Франка.
Напередодні ввечері, комітет з присудження премії у складі 12 науковців із Австрії, Словаччини та України ухвалив рішення визначити лауреатом цьогорічної премії Андрія Даниленка з роботою "Від Біблії до Шекспіра. Пантелеймон Куліш і формування української літературної мови".
Цьогорічний призовий фонд премії склав рекордні 275 тисяч гривень, які зібрали жертводавці фонду, серед яких засновник і директор Big Data UA Сергій Бойко, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, народний депутат України Михайло Цимбалюк, голова Правління Благодійного фонду "Допомога і турбота" Мирослав Хом'як та інші.
"Я хочу подякувати всім хто дотичний до вшанування пам'яті Івана Франка, всім науковцям, які працюють в галузі франкознавства і особливо подякувати команді Міжнародного фонду Івана Франка. також хочу зазначити, що премія виконує важливу дипломатичну місію, бо поширює нашого генія у світі", - зокрема зазначив народний депутат України Михайло Цимбалюк.

За темою
- Українська стрічка про працівників ТЦК здобула головну європейську нагороду на кінофестивалі в Кракові
08.06.2026, 13:19
- Київ позбувся ще одного об’єкта російської імперської символіки: демонтували пам'ятник Булгакову
05.06.2026, 14:13
- На Львівщині помер скульптор Андрій Величко — автор десятків пам’ятників і храмових скульптур
25.05.2026, 20:35
- У Києві внаслідок масованого обстрілу пошкоджено Національний художній музей, філармонію та оперу
24.05.2026, 15:15
- Україна подала вишиванку до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО
21.05.2026, 10:37
Обговорення
Культура
ТОП
На Львівщині після падіння в річку загинув 27-річний водій автомобіля Opel
У Львові винесли вирок чоловіку, який пограбував знайомого після отруєння препаратом та залишив його помирати в автомобілі
За смертельну ДТП водій проведе 5 років за ґратами: прокуратура забезпечила виконання вироку
На Львівщині шкільний автобус зіткнувся з вантажівкою: до лікарні потрапили жінка та 10-річна дитина
На Львівщині затримали 75-річного чоловіка за підозрою у розпусних діях щодо 11-річної дитини
ФОТО
Відео
Ховався на сосні: прикордонники затримали жителя Київщини біля кордону з Білоруссю
Коментар
Блоги
Богдан Козійчук
ERAZMUS+ МОЛОДІЖНІ ОБМІНИ – БІЛЬШЕ, НІЖ МАНДРІВКИ
Михайло Цимбалюк
Завдання ворога - показати, що війна «всюди», що тилу не існує
Михайло Цимбалюк
Стрілянина в школі, безпека дітей і проблема нелегальної зброї в Україні