• Головна
 • Новини
 • Стали відомі деталі накопичувальної пенсійної системи

17.08.2021, 15:59

Стали відомі деталі накопичувальної пенсійної системи

Українцям потрібно буде самостійно вибрати з переліку фонд, де зберігатимуться їхні накопичення.

Міністерство соцполітики України опублікувало проект із впровадження в Україні накопичувальної пенсії. Передбачається, що накопичення стягуватимуться із суми податків, які щомісяця платять працівник і його роботодавець - 2% від зарплати, передає Кореспондент.

"Усі зароблені інвестиційні доходи накопичувальні пенсійні фонди розподіляють між майбутніми пенсіонерами, а напрями і розмір витрат, які можна здійснювати за рахунок пенсійних активів, жорстко обмежені законодавством, щоб пенсійні накопичення не "проїдалися" через витрати", - сказано в проекті.

Відзначається, що для зберігання своїх коштів українцям потрібно буде самостійно обрати фонд із переліку, який надасть державний регулятор - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

"Оплачуючи соціальні внески, працюючі особи здобувають страховий стаж, який впливає на розмір їхньої майбутньої пенсії, але у свою власність нічого не отримують. Тому їхня майбутня пенсія насправді залежатиме від того, скільки внесків платитимуть у майбутньому інші особи, від того, скільки таких людей буде", - прокоментували проект у Мінсоцполітики.

Водночас передбачається, що частина внесків одразу надходитиме у власність особи, на її особистий рахунок у накопичувальному фонді.

 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: