24.07.2020, 09:55

Сьогодні – день святої рівноапостольної Ольги

24 липня відзначається день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

У церковному календарі іменини Ольги відзначені 6 разів. А це означає, що саме стільки жінок увійшло в історію християнства як великі мучениці. 24 липня ж - дата, найбільш шанована у християн східного обряду, присвячена княгині Ользі — бабці Володимира Великого, хрестителя Русі.

Ольга була хрещена у Візантії. Княгиня активно проповідувала християнську віру на Русі, споруджувала православні хрести, будувала храми, викорінювала язичницькі звичаї, повідомляє УНІАН.

Ольга була, безумовно, постаттю визначною: їй, жінці, в ті далекі часи вдалося те, що не вдавалося багатьом чоловікам – тривалий час залишатися при владі й померти власною смертю в пристойному віці. Секрет такої політичної успішності крився не тільки в сприятливих обставинах, але й у досить сильному характері цієї жінки, яка не боялася робити сміливі самостійні публічні вчинки. Добрі чи погані – то вже інше питання. Літописи називають її хитрою, а сучасні дослідники – мудрою і далекоглядною правителькою.

Померла вона в 965 році. 24 липня - це день її смерті. Також, крім 24 липня, Олі також святкують свої іменини 10 лютого, 6 і 14 березня, а також 17 липня і 23 листопада.

Хто така княгиня Ольга

Історія святої рівноапостольної княгині Ольги драматична і сповнена глибокого значення для всіх вірян. Ольга була дружиною великого князя київського. Після його вбивства древлянами вона жорстоко покарала вбивць чоловіка, стала на чолі Київського князівства і віддала всі сили служінню йому.

З ім'ям Ольги пов'язаний прихід християнства в Київську Русь. У 954 році княгиня здійснила паломництво до Царгорода (Константинополя), де прийняла святе хрещення, а була вона названа Оленою, хрещеним батьком став імператор Костянтин Багрянородний.

Повернувшись, вона стала зводити перші храми і проповідувати християнське вчення. І хоч давалося це нелегко, вона звернула в віру багатьох людей. Навіть її онук, князь Володимир, що згодом хрестив Русь, прийняв хрещення саме за її прикладом. Княгиня Ольга стала християнкою першої з руських правителів, зробивши це ще до Хрещення Русі.

Християни східного обряду шанують пам'ять про цю мудру правительку і жінку-творця культури Київської Русі. Тому День княгині Ольги завжди святкували з великою пошаною, а до наших днів дійшла традиція вітати тих, хто носить ім'я Ольга, з іменинами.

Традиції на день Ольги

Свята Ольга допомагає вберегти себе та рідних від бід і негараздів. А молодим дівчатам - вдало вийти заміж.

У старовину в день святої Ольги починалися польові роботи, люди виходили на поля збирати і заготовляти сіно. За традицією, в церквах проводять святкові служби в пам’ять про святу.

 • ,
 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  «Rapid Trident 2020»: американські «Скопи» у небі Львівщини. Відео

  Коментар

  Блоги

  Михайло Цимбалюк

  Держбюджет-2021: чернетка з дірою і ставками на нові борги та інфляцію

  Мирослав Дністрянський

  Про Європейську цивілізацію і Середньовіччя

  Іван Стецькович

  Ремонт дороги Яворів-Грушів - Зеленському купили шуфлю, Або люби, Боже, правду!

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: