• Головна
 • Новини
 • Смерть 19-річного студента зі Львівщини після вакцинації - МОЗ назвало причину смерті

21.09.2021, 10:23

Смерть 19-річного студента зі Львівщини після вакцинації - МОЗ назвало причину смерті

Міністерство охорони здоров'я поширило заяву щодо настання смерті після імунізації проти COVID-19 в Київській області. Йдеться про 19-річного Володимира  Сала, що був родом зі села Добросина Львівської області і навчався на 3 курсі спеціальності «Філологія» Українського гуманітарного інституту, що у Києві.

Зокрема, у заяві сказано: 13 вересня близько 21:00 у місті Буча бригада екстреної медичної допомоги зафіксувала смерть 19-річного хлопця.

За результатами експертизи встановлена попередня причина смерті — серцево-легенева недостатність, набряк легень, гостра коронарна недостатність. Є підстави для обов’язкового проведення додаткових досліджень. З цією метою вилучено матеріал для подальшої гістологічної та токсикологічної експертизи.

Остаточна причина смерті буде встановлена після отримання результатів лабораторних досліджень матеріалів орієнтовно в місячний термін.

За інформацією департаменту охорони здоров’я Київської області, 13 вересня о 15:05 хлопець отримав щеплення проти COVID-19 вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Із цього ж флакону щеплено ще 5 людей, усі вони почуваються добре. Протягом 30 хвилин медичного нагляду після вакцинації в хлопця скарг на самопочуття не було.

Читай також У Києві після вакцинації помер 19-річний студент зі Львівської області

Наразі цей випадок розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я Київської області.

Державний експертний центр МОЗ буде розслідувати такі випадки відповідно до українського законодавства та міжнародних норм організації фармаконагляду за несприятливими подіями після імунізації.

Важливо! Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.

Станом на 20 вересня з початку кампанії вакцинації населення від COVID-19 проведено 11 456 848 щеплень. Вакциновано 6 304 016 осіб, з них отримали першу дозу — 6 304 014 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) — 5 152 834 особи (із них 2 людини отримали першу дозу за кордоном). Саме вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech здійснено 4 119 749 щеплень.

Від початку вакцинальної кампанії Державний експертний центр МОЗ України отримав 95 повідомлень про серйозні несприятливіqq події після імунізації (летальні випадки).

77 протоколів розслідувань регіональних груп оперативного реагування ДЕЦ України вже отримав. У всіх встановлено, що це були випадкові події, які співпали в часі з проведеним щепленням. Причинно-наслідковий зв’язок із проведеною імунізацією відсутній.

За рештою повідомлень (18 повідомлень) триває розслідування відповідно до термінів визначених законодавством".

 • ,
 • Обговорення

  Завантаження плагіну facebook...

  ТОП

  ФОТО

  Відео

  У Карпатах знайшли 6-річного хлопчика - за 2 км від місця, де його загубили 14 серпня

  Коментар

  Блоги

  Мирослав Дністрянський

  Децентралізація в умовах війни - які небезпеки і де межа?

  Богдан Рабешко

  У Львові підприємці мають кожен день зранку заповнювати якийсь журнал вакцинації?

  Михайло Цимбалюк

  Батьки дарують нам життя, а вчителі - добре життя

  Підпишіться на WestNews.info у Facebook: